Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Színes fénycső, vagy UV fénycső?

Színes fénycső, vagy UV fénycső?

Figyelt kérdés
Napokban nézelődtem egy nagy villanyszerelő boltban, és láttam egy csomó színes fénycsövet. Zöldet, sárgát, kéket, pirosat, és UV színűt. Szabad őket használni akváriumhoz? És ha igen milyen színűt?
2012. márc. 15. 22:36
 1/4 Platypus ***** válasza:

Ezek nem akváriumhoz valók. Természetellenes a halaknak és a növényeknek is, az UV fénycső pedig még algatengert is csinálna. Ha már nagyon ez a szíved vágya, akkor vegyél az akvárium fölé rózsaszín növényes csövet, pl. a hagen floraglo ilyen.


Működőképes még a nagyon gyenge kék vagy vörös éjszakai világítás, ezt az éjszakai halak megfigyelésére használják, pl. harcsákhoz.

2012. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
Ha színes fénycsövet akarsz, akkor akvariszikai célú csövekből ott a Sylvania Aquastar (ez lila), a kékes csövek (de ezek inkább tengeri akváriumokhoz valók) és a növényes, rózsaszínes csövek, mint pl. a Hailea Tropical Red. Olcsó és nem ráz.
2012. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

UV-t semmkiépp nem szabad fölé tenni.


A kék talán még jó, de egy fehér csövet is rakj mellé, hogy ne zavarja a halak szemét.

2012. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék, nem terveztem csak mikor megláttam felvillant a lehetőség. Az akváriumom színvilága szerintem nem rossz. Így nem szeretnék mű dolgokat belevinni. Válaszokat viszont köszönöm. Tanultam belőle.
2012. márc. 16. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!