Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van egy sylvania aquastar...

Ha van egy sylvania aquastar fénycsövem, és eléggé algásodik az akváriumom, ha veszek helyette egy daylight-ot, akkor is algásodni fog az akváriumom?

Figyelt kérdés
Szerintem az aksival minden rendben van, 42 literes a szűrő meg 320 L/H-s.

2012. febr. 27. 06:53
1 2 3
 1/21 Platypus ***** válasza:
100%
Ha öreg a fénycső, akkor mindenképpen érdemes lecserélni. Egyébként sem a legjobb, elég gyenge vörösben, de ha nem egyedüli fénycső, akkor nem gáz. Ha túl sok halad van, vagy túl gyakran pucolod a szűrőt, esetleg fertőtlenítőt használsz, túletetsz vagy felgyűlt a mulm a talajon, az is lehet még oka az algásodásnak, hiába jó papíron a szűrőd teljesítménye. Hogy minden rendben van-e, azt ténylegesen csak egy ammóniateszt alapján tudod megmondani. Nagyobb halasoknál helyben elvégzik pár száz forintért, nem kell egy méregdrága tesztcsomagot megvenni.
2012. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Természetesen a régi fénycsöveket mindig ki kell cserélni. Azt tudni kell, hogy az algásodást elsősorban nem a fény okozza. Persze van benne némi szerepe, ráadásul az algák nagyon szeretik a magas vörös és kék spektrumot tartalmazó fénycsöveket, de 90 százallékban minden a szűrésen múlik. Ha jó a szűrés, akkor jó a vízminőség, így az algák nem jutnak elegendő táplálékhoz. Néhány gyorsan növő vízinövény nagyon nagy segítség lehet. Egyszerűbben tehát a lényeg: ha jó a szűrésed, lehet neked bármilyen fénycsöved, úgysem fogsz bealgásodni. Ha a szűrés gyenge, szintén mindegy milyen csövet használsz, úgyis viszont látni fogod őket.
2012. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem a tengeribe van egy aquastar, és az akkor kezd algásodni, ha 2 hétig nem cserélek vizet. Ott nem is szoktam sűrűbben, csak akkor ha látom, hogy már kéne.

De ha letörölgetem az üvegről az algát és cserélek 20% vizet, akkor másnapra letisztul és totál szép tiszta lesz.

Aztán másfél hétig pöpec. De az édesvizibe lehet cserélni sűrűbben a vizet, ott nem kell spórolni a sóval. Itt is ha sűrűbben cserélem, akkor nem algásodik. És szertinem ez azért is algásodik, mert fehér kövek vannak benne, amik visszaverik a fényt. No meg a szűrés sem tökéletes gondolom.


Édesvizinél viszont az sem mindegy milyen növények vannak benne. Nekem Daylight fény alatt, a legjobban az az akvárium akkor algásodott, ami tele volt jávai mohával és anubiassal, de nem volt mellette semmi más, és ezeknek túl sok fényt adtam. Viszont amikor volt mellette a jobboldon néhány hínárt, bacopa, és egyéb növények, azok kaptak egy plusz világítást, akkor nem algásodott semmi, de ott hetente cseréltem valamennyi vizet ha jól emlékszem.


Úgyhogy szerintem a daylight fény sem másabb alga szempontjából, csak szebb a színe. De hát próbáld ki, mert minden akvárium más.

2012. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Platypus ***** válasza:
100%

Az alga szempontjából sem mindegy, hogy a fény milyen. először is az algák imádják az UV és infravörös tartományokat, ami a rendes növényeknek fölösleges. (Az egy év fölötti fénycsövek egyre több UV-t adnak le). A látható vörös és kék viszont szükséges a zöld növényeknek, ha ez nincs rendben, akkor a növények fejlődése nem az igazi, ami szintén az algának kedvez. Az aquastar kékben erős, de a másik csúcsa a sárga és a narancs között van, a vörös tartományban alig sugároz.

Tengeri akváriumba viszont sok kék és UV kell, tehát nem lehet a kettőt egy kalap alá venni.


A fény összmennyisége pedig fordított arányban van az ammóniával. Minél több a fény, annál kevesebb ammónia is elég az algáknak, tehát annál kisebb hiba is elég az algainvázióhoz. Kevés fényen ezért az algásodás borzalmas vízminőségre utal.

2012. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Jó, persze, csak azért vettem egy kalap alá, mert édesvizibe nem még soha raktam aquastart. Szobanövény fölé tettem csak, de az nem nőtt tőle jobban.


Édevizibe meg csak daylightot használok, meg a Hagen flora glo-t.


De van egy erős dulux csövem, régi már, az nekem 2 akváriumban is csinált ecsetalgától kezdve kékalgáig mindent. Azt végül odatettem a szobanövényem fölé, és az meg úgy kivirult tőle, mintha igazi nap sütné és nyár lenne. A szobanövénynek meg pl nem volt jó egyik neon sem, sőt ha 4db különböző neonnal világítottam, akkor is csak vegetált alatta, pedig nem több wattos a 1db dulux, mint 4db neon együtt. Ez is érdekes, nem?

2012. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A dulux neon is 6400 K-s daylight, csak erősebb, 35 Wattos.
2012. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 YourDestiny ***** válasza:
Az ecsetalgának semmi köze a fényhez (még csak köszönőviszonyban sincsenek), annál inkább a rossz vízminőséghez.
2012. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én egy szóval sem említettem, hogy ecsetalgáról van szó. Sima zöld alga. A cső közel 8 hónapos. Mit lehetne még tenni, hogy ne legyen algás? Halak alig van benne 5-6 db. Amúgy szerintem fonálalga is lehet benne:( Esetleg valami gyorsan növő növény + másik fénycső(daylight)? Honnan lehet eldönteni, hogy a szűrés megfelelő-e?
2012. febr. 27. 16:20
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja, milyen gyorsabb növésű növényt ajánlanátok? Bacopa, átokhínár esetleg?
2012. febr. 27. 16:21
 10/21 YourDestiny ***** válasza:
Ha jó lenne a szűrésed, nem algásodnál. Természetesen egy kevés alga minden jól működő, kellőképpen szűrt akváriumban megtalálható, hiszen az érett víz kialakulásában döntő szerepük van. Viszont az algásodás az algák túlzott elszaporodását jelenti, ami elsősorban a rossz vízminőségre utal, másodsorban pedig a rossz megvilágításra. Ez lehet túl sok közvetlen napfény, túl intenzív vagy túl hosszú idejű megvilágítás, vagy régi fénycső. A 8 hónapos cső még nem régi.
2012. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!