Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Az algaevőharcsám...

Mitől lehet? Az algaevőharcsám a 112L-es akváriumomban rángatózik.

Figyelt kérdés
Eddig semmi baja nem volt most pedig egyszer csak elkezdett rángatózni amit tegnap este vettem észre. Gondoltam arra, hogy attól lehet, hogy 1 nappal előtte cseréltem vizet. Mit tehetek?
2012. márc. 17. 20:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és a bőrén nincs semmi érdekes betegségre utaló jel.
2012. márc. 17. 20:18
 2/11 Platypus ***** válasza:
A rángatózás sokkra utal, a hirtelen vagy túl nagy vízminőség változástól. Mennyi ideje nem cseréltél vizet a tegnapi előtt? Tudsz keménységet vagy legalább pH-t mérni az akváriumban? Csapvízzel cseréltél?
2012. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most kaptam nem rég az akváriumot ezért eddig csak az elpárolgott vizet pótoltam. Csapvízzel cseréltem amit már tudom, hogy hiba legközelebb már nem úgy fogom.
2012. márc. 17. 20:30
 4/11 Platypus ***** válasza:
A csapvízzel cserélés nem hiba önmagában. A baj inkább a mikorban és a hogyanban van. Fontos lenne leírnod, mennyi idő az a "nemrég". Amikor megkaptad, került bele friss víz gondolom. Kevés vízzel hoztátok át, és a saját csapvizetekkel töltöttétek fel, ha jól tippelem. A lényeg az, hogy mikor volt.
2012. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Január környékén, de nagyon gyorsan párolog a víz és azt pótolom.
2012. márc. 17. 20:36
 6/11 Platypus ***** válasza:
Na ezért beteg a halad. Két hónapig nem cseréltél vizet, ennyi idő alatt a kémhatás és a vízkeménység lecsökkent az akváriumban, mert mindenféle biológiai folyamatok játszódtak le. Minél hosszabb idő telik el két vízcsere között, annál nagyobb eltérés lesz az akváriumod vize és a csapvíz között, így annál nagyobb a sokk veszélye vízcsere után. Hetente vagy kéthetente kellett volna vizet cserélni, nem hónapokat várni vele. A halért nem tehetsz sokat, mivel nem ismered az akvárium vízcsere előtti tulajdonságait. Ha szerencséje van, túléli. A többi halad érdekében pedig mostantól be kéne tartanod a rendszeres vízcseréket.
2012. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Felhívtuk az állatorvost és azt mondta, ha eszik 1-2 napon belül meggyógyul.
2012. márc. 17. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:

állatorvost egy ancy meggyógyítására?:D:D:D ez csak poén ugye? és úgy látatlanba megmondta h mit tegyetek vele? vagy ki jött és alaposan megvizsgálta??


Istenem!! Kicsi az a kerítés..:((

2012. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen, ha már rég volt cserélve, akkor csak keveset szabad egyszerre, hogy szokja.
2012. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ most már gyakrabban fogok vizet cserélni. Egyébként már jobban van az Anci és kezd úgy viselkedni mint régen és eszik is, habár eddig is evett.
2012. márc. 17. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!