Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 literes akvárium? (több lent)

20 literes akvárium? (több lent)

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megtetszettek a "kocka" akváriumok. Arra gondoltam, hogy egy 25x25x30-as aksit csinálok.

Talaj: Aquatic Nature Pro-Soil vagy Aquatic Nature Shrimp-Soil, esetleg Diversa NutriPlant+bazaltzúzalék

Dekoráció: juharlevél szikla, seiryu kő, sárkány kő vagy pagoda kő

Növények: Marsilea hirsuta, Hemianthus callitrichoides 'Cuba', Hydrocotyle sibthorpioides, Monosolenium tenerum, Pogostemon helferi, Utricularia graminifolia, Staurogyne repens, Glossotigma, Hydrocotyle sp. Japan, Bacopa vagy Anubias barteri

Állatok: amano garnéla (4db) vagy yellow fire (8db)

A kérdésem az lenne hogy milyen technika kellene bele ill. hogy a növények közül melyik maradna meg(?)

köszönöm:)



2012. márc. 18. 20:36
 1/5 Platypus ***** válasza:

Ha gyepet szeretnél, a bazaltot felejtsd el, csak égetett agyagban éri meg gondolkozni. A pro soil és a shrimp soil jó választás, ha a sötét talajt kedveled és az amazonia nem fér bele a pénztárcádba. Mellé kéne még valami táptalaj, a JBL pl. elég olcsó.


Szerintem túl sok fajt válogattál össze, 20 liter nagyon kevés, nem fog ennyi rendesen elférni. Eleve van 3 gyepnövény, ezek közül én a Marsileát hagynám meg, a többi erősen haladó akvakertészeknek való növény, érdemesebb az egyszerűbben tartható fajokkal kezdeni a műfajt. Ezek nélkül is lesz elég problémád és kihívásod, ez egy nehéz ága az akvarisztikának.


De még így is erősen fény- és CO2 igényes fajkombináció marad. Legalább 20W világítás kéne és élesztős CO2+easy carbo. A tápozást is mikro+makroelemek és heti 50% vízcsere vonalon kéne belőni.


Ezek mellé kell egy erős jó szűrés is, mind mechanikai, mind biológiai téren.


Ha ezt bonyolultnak találod vagy túl drága, akkor is lehetséges működőképesre összehozni, de a fajok jó részét le kell cserélni hozzá.

2012. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

oké köszönöm:)

nem tudsz valamit ami benövi az alajzatot és nem kell neki CO2?

a világítás meglesz 20w

jahh a szűrésnél meg vagy egy külsőszűrőre vagy egy akasztósra gondoltam

az alajzattal kapcsolatosan meg igazából nem nagy az alapterülete ennek a kockának szóval szerintem egy 3l-es kiszerelés elég a Pro-Soil-ból nem?

2012. márc. 18. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van erre egy marha jó trükköm

itt le is írom részletesen az akvakertésznaplómba!:

[link]

A fejlődés co2-nélkül is brutális és látványos csak győzd nyírni ;)

2012. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a hydrocortyle sp japan gyorsabban nővi be az alját gyepként mint a marsilea. De a hydro kicsit nagyobb, viszont világosabb zöld. Aquatic Nature Pro-Soil - Általános növénytalajban van, abból 1zsák az 8 liter és az kb 45 literes akváriumba való adag. Na szóval egyből 2 akváriumot is csinálhatsz vele. Vagy 1 nagyobbat.
2012. márc. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

oké nagyon szépen köszönöm mindenkinek

a szűrő milyen legyen?:)

2012. márc. 19. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!