Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halpenész, hogyan tovább?

Tikana kérdése:

Halpenész, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A hétvégén a 100 literes akkim oldala megadta magát. A 40 halamat sikerült megmenteni, viszont csak egy igen pici 10 literes akváriumban tudtam őket ideiglenesen elhelyezni. Másfél napba telt a nagy akki javítása, ragasztó száradása, így addig rosszul bántam a kedvencekkel. Végül összeraktam a nagyot, persze új víz megfelelően kezelve, kimosva a kavics, díszelemek lefertőtlenítve. 2 halon viszont mintha halpenész lenne. Kb 2mm x 3mm-es kockában, és csak bevonat szerűen. Lehet a stressz miatt? Várjak, hogy lesz e valami (nagyobb lesz/terjed/elpusztulnak/meggyógyulnak) vagy essek neki vegyszerrel? Vannak neonjaim és díszcsíkjaim meg kulik, akik elég érzékenyek ezekre a dolgokra... Vegyszereim: metilén kék, malachit zöld, aquafurán, xantahidrin, parastop.

Szóval, ha kezeljem melyiktől nem nyírok ki mindenkit?

Ja, és a szűrőm aktív szenes. Az önmagában nem oldhatja meg?



2012. márc. 19. 10:36
 1/2 Platypus ***** válasza:
A beteg halakat el kéne különíteni, és úgy kezelni malachitzöld és metilénkék keverékével. Így nem veszélyezteti a gyógyszer a többi halat és a biológiai szűrést. A lamisil spray is hatásos közvetlenül a beteg területre fújva. Valószínűleg sérültek a halak, és a rossz körülmények miatt a sérülések felülfertőződtek halpenésszel.
2012. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na, erre varjatok gombot!

Az egyik beteg hala 12 cm-es ancim. Neki a nap folyamán egyértelműen "kinőtt" a penésze, a másik hal maradt amilyen volt. Oda-vissza voltam az anci miatt, de úgy döntöttem, holnapig adok időt a csodára. És megtörént. Az etetésnél nem láttam rajta semmit. Persze holnap még megvizslatom alaposabban is... Pedig 100% lett késő délutánra, hogy halpenész. Ismerős is látta... Ki érti? Azért drukkolok, hogy holnap is renden legyen, mert most vettem neki párt...

2012. márc. 19. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!