Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudom van ezer ilyen kérdés,...

Oliver777 kérdése:

Tudom van ezer ilyen kérdés, de az alább részletezettek miatt én is felteszem: darakór?

Figyelt kérdés
Szombaton csináltam vízcserét. 75-80 literes az akvárium 22 liter víz ment bele. 2 műnövényt kivettem megtakarítani, mert nagyon algásak voltak, meg szivaccsal (tiszta csak akváriumhoz használt) az üveget is megtakarítottam belülről, mert azon is volt alga. A takarítás alatt kihúztam a fűtőt, hogy a víz 27-28 fokról, 25-26ra hüljön, a vízcsere végén be is állt a kívánt értékre. Amikor végeztem a munkával már gyanús volt az akvárium neonhalak fakók voltak, párduccsíkok túl mozgékonyak, algaevőcsík, meg labeo bicolor meg szokatlanul inaktív, és bizonytalan volt az úszása. 1 párduccsíkom meghalt (nem volt a tetemén semmi szokatlan), egy eltűnt, maradék kettő állandóan a szűrő mögött van (régen nem szoktak oda menni). Ma meg észre vettem, hogy 2 neonhal tele van fehér foltokkal, a maradék 10ből néhányon van csak egy kevés, párduccsíkon, algaevőcsíkon, labeon nincs semmi, de passzívak, furcsán úsznak. Mit rontottam el, hogy kijött a betegség, kis akváriumomban is vízcsere volt, ott minden tökéletes. Tök ideg vagyok, tök jól be volt állva az akvárium, mostmeg azt remélem legalább a labeo, meg az algaevőcsík, meg az egyik párduccsík a kettő közül, ami már pár éve megvan túléli.

2012. márc. 20. 00:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Mivel kezeljem őket? Tekintettel a neonhalakra, meg a párduccsíkokra. Holnap (ill. ma) reggel megvenném, hogy elkezdhessem a kezelést.
2012. márc. 20. 00:45
 2/10 anonim ***** válasza:

Costapur vagy parakill jó rá.

Azt nem tudom, mitől jöhetett elő. A hőmérsékletet emeld vissza, a szűrést le kéne állítani, levegőztetni viszont intenzíven kell. 2 naponta kell adagolni a gyógyszerből, előtte mindig 50% vízcserét kell csinálni. Ezt meg kell csinálni vagy 3×, tehát 6 napon keresztül. Ez alatt ne etess.

2012. márc. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
108 101 115 122 111 112 111 100 32 97 32 103 101 99 105 116
2012. márc. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

Valószínűleg a biológiai egyensúlyt borítottad meg. Mennyi idő után cseréltél vízcserét? A "jól beállt akvárium" ritka vízcserére utal, ami elég nagy hiba. Elhanyagolt vízcsere esetén sokkot kaphatnak a halak a hirtelen változástól. Ez pedig elég ahhoz, hogy az amúgy láthatatlanul jelenlévő kórokozók betegséget okozzanak.


Nem írtál sokat a szűrésedről, de a baj oka a legnagyobb eséllyel ott van a ritka vízcsere után. A műnövény sem hangzik túl jól.


A labeo amúgy elég szerencsétlen döntés ekkora helyre. Ha ivarérett lesz, akár ki is irthatja a többi halad. Az algaevőcsík a maga 20 centis kifejlett méretével sem ide való.


A legjobb, amit tehetsz, hogy a halakat kiveszed egy karantén medencébe, és erős levegőztetés mellett parakillel kezeled. A hőmérsékletet meg felviheted 28 fokra. Amíg a halak a karanténban gyógyulnak, az állandó akvárium egyensúlya helyreállhat.

2012. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem szoktam hetente vizet cserélni, csak 3-4 hetente, de ennek ellenére évek óta nincs számotvető hal elhullás, erre mondtam, hogy jól beállít (viszonylag ritkább vízcsere és műnövények mellett. Nyáron belevágok egy 300literes aksiba, tehár meglesz az említett halaknak a megfelelő hely, mostmég kicsik.

EHEIM Pickup 2008 szűrőm van, ami egyben levegőztet is, úgyhogy nem tudom leállítani.

Karantén megint nem nagyon megy, mert nincs másik akvárium.

Ebben az esetben, hogy történjen a kezelés.

Parakill-től nem fognak a neonok, meg párduccsíkok elhullani.

2012. márc. 20. 11:11
 6/10 Platypus ***** válasza:

Barkácsáruházban lehet venni nagyobb műanyag edényt viszonylag olcsón, az is jó karanténnak. Ha a nagy akváriumban kezeled a halakat, azzal kiirtod a biológiai szűrést, ami legalább annyira problémás dolog, mint ami az egészet kiváltotta. A neonok nem érzékenyek a parakillre, a csupasz bőrű csíkfajok viszont rosszabbul bírják. Megpróbálhatod, hogy ezeket nem kezeled, csak a betegeket. Eddig is együtt éltek a kórokozóval, nem a jelenléte volt a probléma.

A ritka vízcsere és az élő növények hiánya együtt elég kockázatos kombináció. Csoda, hogy eddig nem volt baj belőle.

2012. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A labeon, párduccsíkokon, algaevő csíkon nem látok pöttyöket, de látszik a viselkedésükön, hogy nem okésak, akkor őket is kezelni kellene? Egy 18 literes vödörben ellennének a kezelés idejére (15hal)? Az a baj, hogy nincs másik felszerelésem, és valamivel levegőztetni kellene őket a karanténban is.
2012. márc. 20. 12:18
 8/10 A kérdező kommentje:

Találtam egy régi kiszuperált szűrőt az jó lesz levegőztetni a karantént. Arra gondoltam, hogy először csak a neonokat venném ki egy 10 literes vödörbe. Fűtőm viszont nincs, nagy baj, ha csak 24-25 fokos lesz a karantén vize?


Köszi!

2012. márc. 20. 12:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Karanténba raktam a neonhalakat. Kulik, labeo, algaevőcsík maradt az akváriumban. Csinálja egy 50%-os vízcserét náluk?
2012. márc. 20. 18:49
 10/10 Platypus ***** válasza:
Inkább több kicsit egy-egy nap eltéréssel. Az 50% vízcsere a te esetedben elég drasztikus változás lenne.
2012. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!