Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal? Hogy viselkedik...

Vitorláshal? Hogy viselkedik ikrarakás előtt?

Figyelt kérdés
Milyen egy átlagos vitorláshal viselkedése ikrarakás előtt? Mert nekem is van egy párom,és az egyiknek megduzzadt a has tájékán,és csak a fűtőszálnál áll egy helyben.?Agresszívnek nem agresszív és nem látom azt sem,hogy területet védene.?
2012. márc. 22. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom igaziból nálam sajnos nem várta meg a vitorlás az ikrázást, mert a 130 liter kevés volt nekik. Így mikor bolondok lettek menniük kellett. De annyira agresszív volt hogy még a társát is megcsipkedte. Minden este úgy telt hogy a betta kergette a vitorlás,t a vitorlás meg a társát. Szóval ha nem kergetőztek, akkor biztos jobb helyük van. általában növényekre rakják az ikrákat.
2012. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
A párján kívül minden halat elkergetnek a kiszemelt növény 50cm-es körzetéből, a növény leveleit mindketten tisztogatják és felváltva, vagy együtt őrzik. Nem jellemző, hogy megállna egy helyben, itt valami gond lesz, nem ártana egy részleges vízcsere és figyelni a viselkedését.
2012. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A vízcsere megvolt 128 liter felét,mert kezeltem őket a többi halaimmal együtt.Furcsa hogy nem kergetőztek és a többi halat sem bántja a pocakos vitorlás. Annyit vettem még észre,hogy nappal a pocakos vitorlásom csinálja ezt hogy a fűtőszál közelében úszkálgat este lámpaoltás után pedig a másik.
2012. márc. 23. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!