Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Változhat a fénycső színe,...

Változhat a fénycső színe, spektruma a fénycső öregedésével?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Sylvania Aquastar fénycsövet a sügereimhez. Tudom, hogy lilának kéne lennie, de nálam kékes. Egyébként gyönyörű színe van, a sügereim is valami csodálatosak a fénye alatt. Az első bekapcsoláskor azonnal az eredeti színét adja, vagy később nálam is jobban meglilul, esetleg talán kifakul majd?

2012. márc. 28. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A spektruma el fog tolódni kicsit idővel, de lényegesen nem fog változni a színe. Attól nem kell tartanod, hogy egyszer csak belilul. Inkább veszít majd kicsit a fényerejéből.
2012. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Nekem volt két kékes színű fénycsövem. Az egyik egy Sera Blue Sky volt. Első felkapcsoláskor szinte teljesen fehér, alig kékes színe volt. Néhány óra múlva a kékes árnyalat kicsit erősödött, aztán már nem változott a színe. Bár lehet, hogy csak az én szememet viccelte meg az egész. Hallottam már olyat, hogy idővel fakulnak, nem tudom mennyi igaz belőle, ám én évente cserélem a csöveket, így lényegében csak a fényereje gyengül. Egyébként nem voltam megelégedett vele, és nem a színe miatt. Egy régi Sylvania csövemmel viszont annál inkább.
2012. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Néhány órája világít, és én is úgy látom, mintha kicsit erősödött volna az árnyalata. Lehet, hogy mindez valóban csak optikai csalódás, ha nevezhetem így. Érdekes, hogy ha kimegyek a szobából, onnan minden lilás, amit megvilágít, még az akváriumban lévő kvarchomok is. Ha a szobából nézem, akkor kékes. Fura. Különleges fénye van :)
2012. márc. 28. 18:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Nah, estére enyhén lilás lett, most már minden szemszögből :)
2012. márc. 28. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van a tengeribe egy, és olyan hideg-fehéres-hulla-lilás színárnyalatúnak mondanám.


Ha egy kék háttér van mögötte, úgy esetleg rá lehet fogni, hogy kékes fényű.

2012. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hja és ez már egy éve megvan, az is lehet hogy több. Nem tudom pontosan mikor vettem, de még mindig lila.
2012. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!