Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 50 literes akváriumot kb...

Egy 50 literes akváriumot kb mennyibe kerül fenntartani?

Figyelt kérdés
Vízcsere milyen időközönként kell?
2012. márc. 29. 14:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Most még csak tájékozódok.

Nem szeretnék különleges igényű növényeket, halakat. Nem a kezdeti összeállítás értékére gondolok, hanem ha már kész, és minden benne van, utána mennyibe kerül, csak úgy körülbelül...

Köszi! :)

2012. márc. 29. 14:31
 2/7 Platypus ***** válasza:
Ha nagyon pesszimistán számolok, akkor max. havi 500 Ft jön ki, ennek a nagy része az áram amit a világítás és a fűtés fogyaszt. Ekkora akváriumnál a heti 30% vízcsere az ideális.
2012. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem összességében átlagosan rá lehet költeni havi 3000-5000 körül. Ha a fenntartásba belevesszük a kaját, esetleges gyógyszereket, növény tápszereket, fejlesztéseket, csőcseréket, stb, mindent, ami ezzel jár.
2012. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

Ha valaki akar, akármennyit rá lehet költeni. Egy technikás növényes is elég sokba tud kerülni. De ha az ember nem fejleszt semmit, eredendően jól választotta össze a felszereléseket és betartotta a telepítés szabályait, akkor alig kerül valamibe egy átlagos akvárium. Ha okosan csinálja az ember, betegségekkel sem kell számolni.


Ami mindenképpen szükséges:

áram -a világítás, a fűtés és a szűrés fogyasztása

víz - havonta kb. 60 liter

halkaja - egy levél fagyasztott+ egy minőségi gyári úgy 2000 Ft fél évre, vagy inkább többre, ez sem több 300-nál egy hónapra

2012. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igyekszem most minél alaposabban utána nézni mindennek, hogy minél kevesebből jöjjön ki.

Az a típus vagyok, akinek jó a legegyszerűbb, legolcsóbb, de jól szeretném tartani! :)

Egyszer úgyis gazdag leszek...

2012. márc. 29. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Én olyan 1000, maximum 1500 Ft-ot tartok reálisnak. Ebben benne van a fogyasztás és vízcsere, fagyasztott kaja és zöldségek, valamint a növénytápszer.
2012. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, sosem számoltam.

Pl ha nem kísérletezel növényekkel, akkor olcsó.


Akkor jelentős ha vásárolgatsz bele növényeket meggondolatlanul. Pl ha veszel egy szép fényigényes növényt, mert jaj az úgy tetszik, és csak kevés fény alá teszed, az 2 hónap mulva kidöglik, akkor nyilván buktál egy ezrest. De ha utánaolvasol és olyan növényt választasz ami pont jó a fényed alá, akkor örülhetsz neki hosszú távon is. Meg pl azért tápozni is érdemes őket egy picit, de egy kis növénytáp pl egy "easy life profito", jó sokáig nem fogy ki.

2012. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!