Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldjam meg a külső szűrő...

Hogy oldjam meg a külső szűrő akváriumból kivezető csőnek a Lyukat az üvegen úgy, hogy ne eresszen le az akvárium ha áramszünet van és a visszanyomó pumpa leáll (Kép lent)?

Figyelt kérdés

A külső szűrőakvárium a szekrény mellett lesz lent a földön.

Látványterv:


[link]


Külön a paludárium:


[link]


2012. márc. 29. 23:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocs az akváriumból kivezető lyukat,a szűrőakváriumba...
2012. márc. 29. 23:13
 2/20 anonim ***** válasza:
Olyan magasan fúrd meg, hogy a kifolyó víz beférjen a szűrőakváriumba.
2012. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A felsőt kell megfúrni, nem az alsót:

[link]

2012. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Odáig megy le a vízszint ahol a luk van (a vastag csövön), annál nem tud lejjebb menni, tehát az alsó akvárium nem tellik meg soha akkor sem ha áramszünet van.


Maximum akkor tud megtellni, ha a pumpából feljövő vékony csövet belógatod a felső nagy akváriumba víz alá jó mélyre akkor azon át képes visszafele is lefolyni a víz, ha kihúzod a pumpát.


-----------------


Ha meg netán eltömődik a felső vastag lefolyó cső, viszont nincs áramszünet, akkor meg annyi történik hogy a kis pumpa nyomja fel a vizet a saját kis tartályából, csak az utolsó rekeszből, aztán mikor onnan elfogyott a víz, akkor leég a pumpa. De ez még mindig jobb, mintha az egész alsó akvárium tartalmát felnyomná, mert akkor fent kifolyna a víz a padlóra. Tehát annyi helyet kell hagyni a felső akvárium vízszintje fölött szárazon, hogy az alsó akvárium utolsó tartályának a tartalma beleférjen, plusz 1-2 centit biztonságképpen :)

2012. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Felülre a lukra belülre meg egy ilyesmi szűrő fejet, hogy a halak ne ússzanak le:

[link]

Csak nem tudom mi ennek a pontos neve, de pl aqua depóban árulnak ilyesmit, meg mindenféle vastagságban csöveket is.

2012. márc. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

És szerintetek melyik vízpumpát vegyem meg hozzá?

Szóval melyik lesz bele elég?


Atman AT-302

500l/h, 50-80l-hez, 6W

2 419 ft


Atman At-303

600l/h, 80-150l-hez, 8W

2 675 Ft


Atman AT-304

800l/h, 150-250l-hez, 10W

3 059 Ft

2012. márc. 30. 12:22
 7/20 A kérdező kommentje:

rájöttem hogy inkább ez lesz benne, úgy is az az 1200 liter /h lesz vagy 800 l /h a szűrőanyagok miatt.


Atman AT-305

1200l/h, 250-350l-hez, 18W

4 723 Ft

2012. márc. 30. 12:59
 8/20 anonim ***** válasza:

Én most egy 200 literes akváriumba AT 305-össel (1200 L/óra) nyomom fel a vizet olyan 1 méter magasra. Ez tengeri, de az mindegy. [link]


Hány liter víz lesz a paludáriumodba? Valahogy ahhoz képest kéne kiszámolni, hogy mekkora pumpa kéne.

Ha mondjuk 80 liter víz akkor sztem a 600 l/órás pumpa jó hozzá nagyjából.

2012. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
szia. 73 liter lesz,+ az ami a szűrőaksiban lesz a szűrőaksi kb 25 literes, de kb csak 20-15 liter víz lesz benne.
2012. márc. 30. 13:16
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen az 500 l/órás, nehogy kirepüljenek a halak. Maga a szűrőanyag nem vesz le semmit a sebességéből egy ilyen tartályban. Csak zárt tartályban venne le, de ez nyitott itt nyomni fogja ezerrel a vizet a kis pumpa is.


Levezetni a vizet nálam egy 3cm vastag fekete gégecső van, de neked elég lenne egy 2cm vastag mosógépcső is. Jobb mint a PVC, mert recés és akkor nem fog úgy zubogni a víz lefelé. Kicsit halkítja.


Fölvezetni a vizet oda meg pl az én pumpámra a legvékonyabb PVC cső megy rá éppen pont, de szerintem a kisebb pumpához olyan egy 1cm körüli vastag gumicső lesz a jó (azt így hozzá kell nézni).

2012. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!