Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény lehet ez? (kép...

Milyen növény lehet ez? (kép lent)

Figyelt kérdés

4 hónapja vettem és végig ilyen hitvány kinézetű volt, de egy szálat vettem ami akkor kb 3 cm volt és most már 6 szálra szedtem szét és a legkisebb 10, a legnagyobb 40 cm körül van, de alig van levele és a szára is elfásul neki, mintha bambusz lenne, vagy nád vagy ilyesmi, de mért lesz a zöld része barna és a levele is tele van zöld pöttyökkel ami még van és vannak folyamatosan új levelei de egész kicsik még mikor elsárgulnak és le is esnek.

mit tehetnék annak érdekében hogy megmaradjanak? a 3x11 watt világítást cserélem 3x20 wattra de azon kívül? esetleg valami növénytáp? eddig nem használtam semmit de esetleg használhatok ha az segít.

képek: [link]

remélem használható képek, mert ennél jobbat nem tudtam csinálni.


2012. ápr. 2. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez szerencsebambusz?

[link]

Tedd vázába, vagy az akváriumból lógasd ki a tetejét és a leveleit világítsd.

2012. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
Nagyon keveset látni a növényből, szinte csak a szára meg valamennyire 1-2 levél, de annál több nem látszik, minthogy vöröses és hosszúkás levelei vannak. Ennyi alapján ez egy Althernanthera, ami egy nagyon fényigényes akváriumi növény. Szerintem egy növény miatt nem éri meg fejleszteni az akváriumot, pláne hogy ezzel pont aránytalanul sok macera van. A cserépbe kiültetés működik, de eleinte nagyon páradús levegő kell neki. A legjobb ha tocsogósan tartod a földjét és lefeded egy befőttesüveggel.
2012. ápr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!