Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54l-es akváriumomba milyen...

Kriszten kérdése:

54l-es akváriumomba milyen növényeket javasolnátok? Amik szívósak is meg a mollym nem csipkedi le.

Figyelt kérdés

kezdő akvarista vagyok és olyan problémám van, hogy a növényeim mindig elpusztulnak és lehullajtják a leveleit. A növények pontos nevét sajnos nem tudom. A világítás napközben megy. A neon csövem adatai T8-as 15w-os cool white. A növények idáig mindig a kosárban hagytam nem ültettem az aljzatba, mert nincs növényi táptalajom.De hetente kapja a folyékony növényi tápsót.


Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. ápr. 4. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A növényeket tilos a kosárban hagyni, a kőzetgyapot rosszabb számukra, mint az általános aljzat. Csak a gyökerek védelme érdekében, a szállításhoz használják.


Ideális növények számodra: Anubias nana, jávai moha, gömbmoha, cryptocoryne fajok, microsorium.

2012. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez nagyon sokat jelent
2012. ápr. 5. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írják! Ki kell szedni a gyapotból.


Másrészt én vettem olyan növényt is, ami szépen elkezdett a boltban fejlődni (gyapotban volt), és a gyökere úgy benőtte a gyapotot, hogy 30 perc alatt nagyjából a 70%-át tudtam eltávolítani a gyapotnak úgy, hogy a gyökerét ne gyalázzam teljesen szét. Szóval....némi gyapottal ültettem le.

2012. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Most kaptam jávai mohát és egy hínár félét nagyon szép, még szeretnék növényeket de megvárom hogy ezek h bírják.
2012. ápr. 8. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!