Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mittöl van az, hogy Mickey...

Mittöl van az, hogy Mickey Egér Platti már 2. alkalomal szült de mindig halva (befehéredve) születek a kicsik?

Figyelt kérdés
Ez már a második alkalommal van. Pedig ha hasas külön akváriumba teszem fűtés is 24-26 fok közt van+levegő is van talán az nem megfelelő a hő fok?
2009. jún. 16. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Te ha születnek kicsik,és ugylátod nem élnek,húzod is le a wc-n?Idő még magukhoztérnek,elúsznak,elkezdenek úszni,és addig csak csünngnek vagy ilyesmi(egyes fajok.)Én a helyedben várnék egy pár napot 2-3-mat,de ha látod h elkezdtek foszlani,persze kiveheted:).
2009. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia

nem azonnal vettem ki őket,csak akkor amikor már szétmállottak,és az több volt mint három nap,mikor kivettem őket:(

Több eleven szülő halam van (pl Xiffó,ami most szült legalább 30db)ott minden oké volt és élnek mint hal a vízben!:)

2009. jún. 16. 21:29
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Gombafertőzésre utaló jelek, tanácsolnék a vízhez adni konyhasót.(jódmentes) De sajnos az is elképzelhető, hogy a beltenyésztés miatt, egyes példányok nem illetve nehezen szülnek, én még várnék hátha megerősödik. A vízhőfok jó, a tartásához és a szaporításához is. Áthelyezéskor ügyelj arra, hogy azonos legyen a hőfok, és legyenek növények, takarni is tanácsos. 26 foknál, erős levegőztetés kell. Ha ezek után sem sikerül, meg kell próbálni egy másik hallal. Írod, hogy a többinél semmi gond, akkor ez nem tartási hiba. Illetve van még valami, most jutott eszembe. Előfordulhat az is, hogy az apa egy xiphó, és ez is okozhat néha problémát.
2009. jún. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Csak okoskodni tudok, mert nem találkoztam még ilyennel, de nem lehet, hogy nagyon más paraméterű vízbe tetted át őket, és ez hírtelen megindította a szülést, de ez még korai volt, és életképtelen kishalakat szült?

Csak egy ötlet: tedd át külön akváriumba már sokkal korábban, az a kevés jódmentes só mehet bele előtte, és úgy próbálkozz. Remélem sikerrel jársz!


Ja és tudok ajánlani egy oldalt: akvarista.hu


Üdv!

2009. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat,a tanácsaitokat figyelembe véve,ki fogom próbálni!

Köszönöm!!!

2009. jún. 17. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!