Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Íróasztalra lehet rakni...

Íróasztalra lehet rakni akváriumot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a munkahelyemen volt az asztalomon egy 30 literes, egy hím bettával:)
2012. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bamboochatheone ***** válasza:
Csakis az elektromágnesesen lebegtetett akváriumrögzítés szabványos. Szóval nem.
2012. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Üreset vagy olyat ami tele van vízzel? :D


googleban keress rá arra hogy "akvárium elhelyezése"

olvass és írd össze a javaslatokat, aztán döntsd el hová lehet tenni / hol a legjobb / mit igényel ami benne lesz

2012. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
Lassan a gyakorikérdések.hu domain nevét át lehet írni "hülyekérdések.hu"-ra...
2012. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Ez egyáltalán nem hülye kérdés, ha az ember jobban belegondol. Egy tipikus ikeás íróasztal bizony nem bír el egy akváriumot, a vékony farostlemez hamar meghajlik. Pár éve még úgy-ahogy elment a dolog, mert CRT monitorokat használtak és ezért valamivel jobb teherbírású íróasztalokat terveztek. Manapság viszont a lapos monitorok kis súlyával számolnak, aminek kritikán aluli teherbírás az eredménye. Egy minimális, 30 literes akvárium esetében is nagyon oda kell figyelni. Ajánlott extra bútorlapot vágatni alá és úgy elhelyezni, hogy a függőleges merevítések fölé essen a széle. Nagyobb akváriumnál felejtős a dolog.
2012. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az asztalom nagyon erős még engem is simán elbír (a több mint 100 kilómmal) :D Amúgy meg kicsi 40 literes az aki.
2012. ápr. 6. 17:04
 7/11 anonim ***** válasza:
hát akkor ahol lesz az akvárium és oda ráálsz és ha nem hajlik meg akkor mehet rá az akvárium mert 40 literes nincs meg 100 kg. nem is kell vágatni alá még egy bútorlapot sem.
2012. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%
Ez a módszer nem működik. Egy dolog, hogy ha rövid ideig ráállnak, mennyit bír ki, és egy másik, hogy a hosszú ideig tartó terhelést mekkora súlyig bírja. Én is ráültem jó párszor a kisszekrényemre, hogy teszteljem, nem hajlott semennyit. Aztán ráraktam a 40 literes akváriumot és két hét alatt meghajlott a bútorlap. Nem látható mértékben, csak épp annyira, hogy az ajtók szorulni kezdtek. Sürgősen levettem, mert egy ilyen kismértékű hajlás is elég lehet ahhoz, hogy az üvegben feszültség keletkezzen és elpattanjon. Most régi típusú TV állványon van az akvárium, úgy 70 kiló mindenestül, és remekül bírja. Azt az állványt súlyhoz tervezték. Egy átlagos bútornál nagyon figyelembe kell venni minden adottságát és inkább túlbiztosítani érdemes a dolgot. A megrepedt akvárium elég szörnyű élmény, főleg ha elektromos kütyük is vannak a közelében. Gyerekkoromban átéltem, átázott a szőnyeg, a parketta feldagadt, a halak elpusztultak. Nem kívánom senkinek.
2012. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha van majdnem középen egy függőleges bútorlap alátámasztása, akkor bírja. Ha nincs, akkor nem :)


Pl ilyenre rá merném tenni:

[link]


De egy polifoam lapot tegyél alá. Hja és az a jó még, hogy a bútorlapok el szoktak ázni. Nálam mindig, mert mindig kilocsolom a vizet, aztán ha elázik, akkor felpuposodik, úgy törte meg nekem az egyik akvárium sarkát. Ezért egy műanyag terítőt tehetnél alá. Mondjuk én azt szoktam egyébként, hogy lefóliázom öntapadós tapétával az asztal tetejét és úgy teszem rá, mert az műanyag és nem fog akkor az asztal lapjába behúzódni a víz, amit melléfolyatok :)

2012. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gagyi szép fekete ikeás asztalon nekem csak 20 literes van, arra nem lehet nagyobbat tenni :)
2012. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!