Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van, aki hálószobában tartja...

Van, aki hálószobában tartja az akváriumot?

Figyelt kérdés
Nem zajos nagyon? Vagy lehet kapni olyan szűrőt, levegőztetőt, ami nem hangos?
2012. márc. 29. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én például, az éjjeli szekrény helyén, tehát olyan 50 centire a fejemtől. 2 szűrővel (külső-belső) teljesen hangtalan. Levegőztetés és levegő porlasztás teljesen felesleges, egy esőztető fodrozza a vízfelszínt, úgy, hogy azért még ne csobogjon, csak hullámozzon. Így teljesen néma a rendszer.
2012. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mi az a levegő porlasztás?

Egy 50 l-es, frissen összeállított akváriumban is feleslegesek ezek?

Miből lehet látni, hogy felesleges, vagy szükség lenne rá? (pl a halak felúszkálnak levegőért?)

2012. márc. 29. 15:56
 3/19 A kérdező kommentje:
esőztetőnek hol tudok utánanézni?
2012. márc. 29. 15:56
 4/19 anonim ***** válasza:

Én 1 méterre alszom a 135 liter víztől. Eheim 2012 van benne, teljesen hangtalan. Saját levegőztetője minimumra van állítva, és a vízfelszínt is fodrozza, persze hangtalan.

Atman AT-A1500 légpumpám is van, de az főleg a dekorációs elemek miatt, csak napközben kapcsol be néhányszor. Egyébként tőle is lehetne aludni mert csak akkor van hangja ha hozzá ér az asztalhoz a vezeték.

2012. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A levegő beporlasztás az, amikor a szűrő egy csövön levegőt szív be és apró buborékokat fúj. Ezt 100%-ig kiváltja egy esőztető, minden akváriumban.

Így néz ki:

[link]

Szinte minden szűrőre tudsz rácsatlakoztatni egy ilyen kis átfurkált csövet. Te magadnak is elkészítheted.

Tehát igen, egy 50 literesben is teljesen megfelel, jobb, mint a hagyományos levegőporlasztás. Már nagyon kevesen használják azt.

2012. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Esőztető vagy jár a szűrődhöz, vagy nem jár de tudsz hozzá csinálni, vagy egyáltalán nem olyan a kialakítása.
2012. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

hú, és itt nem is drága!

Közben megnéztem más webhopokban is, jó áraik vannak.

Már teljesen lemondtam a hálószobai akváriumról, a környékbeli kisállat-boltosok nem túl tájékozottak...

Nagyon örülök, köszi a segítséget!!!

2012. márc. 29. 16:16
 8/19 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg az, hogy olyan szűrőt keressek, amihez van esőztető, és így más levegőztető nem kell?
2012. márc. 29. 16:18
 9/19 YourDestiny ***** válasza:
Ha ilyen SunSun és ehhez hasonló szűrőt (Resun, Trixie stb.) veszel, akkor ne számíts hangtalan működésre. Néhány hét elteltével az összes ilyen belső szűrő hangja egyenlő egy vadászrepülőgéppel.
2012. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az Aquael fan-1 nem zajos. Nekem nincs rajta esőztető, se levegőztető, csak így simán fújja a vizet és kész.
2012. márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!