Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ötlet lenne?

Jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

vennék egy 54 literes akváriumot szűrővel, fűtővel meg mindennel ami kell és ha járt 3 hetet akkor ahova szoktam járni díszhalas boltban vannak guppik aminek nagy hasa van és látszik a terhességi folt. én azt gondoltam, hogy vennék egy olyat és az 54 literes akváriumba rakom egyedül és ha megszül akkor átrakom a nagy akváriumomba, vagy eladom és egy guppi árán lenne sok kicsi (500 ft/db a boltban a guppi).

régóta szerenék de a húzós ára miatt nem vettem, de így vennék egyet. utána ha felnőnek kkor átraknám őket a nagyba, ahol nem lenne baj a szaporulatal, mert a vitorlások megoldanák.( a nagyokat nem bántanák mert se a mollykat, se a dániókat, se a neonokat nem bántják)


2012. ápr. 8. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
jó isten! 500 ft egy guppi abban a boltban? azt javaslom, hogy menj át egy másikba, és nézd meg ott. szerintem nem jó ötlet, mert a guppi társas hal, ezért több egyed kellene belőle!
2012. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a 40 km-es körzetemben az az egyetlen ilyen bolt és ott lenne egymásnak a sok kicsi, az anyát meg a szülés után akkor nekiadom egy ismerősömnek akinek van több guppija. így jó lenne?
2012. ápr. 8. 14:17
 3/5 Platypus ***** válasza:

Nem hinném hogy te is tudnál ezzel keresni. A boltban két okból lehet ilyen drága a guppi. Az egyik, hogy egy boltnak ebből kell fenntartania magát és van egy halom olyan költsége(adó..stb) ami neked nincs, ha nekiállsz a sufniban guppit tenyészteni és a neten árulni.

A másik, hogy a boltokban azért jobb minőségű, vonaltenyésztett guppikat árulnak, amik messze jobban néznek ki mint a mezei keverék guppik. De ezeket a guppikat már eleve úgy szállítják a tenyészetekből, hogy nem adnak hozzá nőstényt, vagy összekeverik más fajtákkal. Így hiába viszed haza, nem lesz összeillő párod, a nőstények utódai keverékek lesznek amik a sokkal szerényebb vad típusra ütnek vissza. Jó tenyészpárt szerezni nagyon nehéz. A sima keverék guppikat jó, ha teknőseleségnek megveszik. Persze időnként lehet találni egy-két lelkes kezdőt, akinek pont erre van szüksége, de hosszú távon lehetetlen eladni mindet, sőt általában még az elajándékozás sem egyszerű.


Ha már ezzel szeretnél zsebpénzt keresni, akkor sokkal jobb választás lenne például a garnélák tenyésztése, ami egyszerűbb és állandó rá a kereslet. Itt is oda kell figyelni sok dologra, de azért kevesebb buktatója van.

2012. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

csak a szülőt szeretném eladni, vagy elajándékozni, a kicsiket saját célra nevelném fel és nem hinném hogy el fognak szaporodni mert a vitorlásaim intézik a kicsiket.

utána szeretnék gurámit, bettát és vitorlást is 1-1 ikrázást felnevelni és ha tudom eladni, ha nem akkor meg elajándékozni. nem a haszonszerzés a célom, csak szeretnék halakat nevelni születésüktől kezdve.

2012. ápr. 8. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
hát vegyél
2012. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!