Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 165 literes saját gyártású...

165 literes saját gyártású akvárium. Mehet bele neonhal?

Figyelt kérdés

75x40x55cm az akvárium. Azért kérdezem, mert azt írjátok, hogy 80 liter elég, de van aki azt írja, hogy 1 méter kell neki. 4 db vitorlás, 3 aranygurámi, 2 anci és 10 dánió van. mehet bele? és ha igen akkor mennyi?

szűrésem atman at-3338 ami ha valaki nem ismerné 1200l/h-s teljesítményű és van növényem, de nincs vele teli az akvárium.


2012. ápr. 9. 13:56
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
Szia! A neonhalnál nem a liter a lényeg, hanem az akvárium hossza. 70-80 centiméter a minimum, szerintem mehet bele. Egy 8-as csapatot mindenképp ajánlanék. Az aranygurámi nem tudom, hogy jó ötlet-e a neonok mellé. A szűrés teljesen rendben van, ha megpakolod jó minőségű töltettel a vödröt/rekeszeket.
2012. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
A vitorlás és a neon szintén nem jó együtt, mégpedig azért, mert a neon hidegebb, a vitorlás pedig melegebb vizet igényel. A javaslatom a vörös neonhal. Valamivel melegebb vizet igényelnek a sima neonhalnál, ráadásul szerintem szebbek is :)
2012. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a scalare halakból maradj csak az egy párnál. 4 hal esetén előbb utóbb ketten párba állnak, és a többinek mennie kell. A daniók rendben vannak. 8-10 neon, 8-10 dánió, 2 anci és 2 scalare szerintem jó lesz. A gurámi ragadozó, kisebb halakkal agresszív lehet. Legalábbis az én személyes tapasztalatom ez.
2012. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tegyél bele valami különlegesebbet. A neonhal nem is szép.
2012. ápr. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!