Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet klórmentesíteni...

Dergo97 kérdése:

Hogyan lehet klórmentesíteni és lágyítani a vizet vízkezelő készítmények nélkül?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 15:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kössz mindent!

Ó és a cikk a mai kémiaóra fojtatása! :)

2012. ápr. 12. 16:25
 12/15 YourDestiny ***** válasza:
Ezt legalább meg lehet érteni, a kémia órát nem mindig! :D
2012. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
JAJA!
2012. ápr. 12. 17:58
 14/15 Platypus ***** válasza:

Én nem ajánlom a forralásos lágyítást. Ez a változó keménységet nullázza, aminek amúgy pH stabilizáló pufferhatása van. A forralt víz pH-ja ezért túl könnyen megborul.


Az ideális módszer kiválasztása előtt ismerned kéne a vized értékeit, ehhez egy 300 Ft-os tesztcsomag kell csak. Ezzel megméred az összkeménységet, a változó keménységet, és ezután lehet továbbgondolni, mennyit is akarsz változtatni rajta. Ha nagyon keveset, akkor az ioncserélt víz vásárlása egyszerűbb, ha többet, akkor otthonra lehet kevertágyas műgyantát venni. De minden esetben a vízcseréhez előre ki kell keverni a kétféle vízből azt az értéket, ami a halaidnak ideális. A keménységnek nem szabad hirtelen változnia, mert azzal nagyon könnyű kinyírni a halakat, így ha lágyítani kezdesz, akkor nagyon pontosan kell tartanod ugyanazt a keverési arányt minden vízcserénél.

2012. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gumorka válasza:
Én most tapasztaltam,h klóros nagyon a víz! Ezért forralom, iváshoz.
2020. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!