Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A vitamin készítmények kiváltj...

A vitamin készítmények kiváltják a gyümölcsöket-zöldségeket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy zöldség evő, gyümölcsből is napi 1-2 csúszik csak le.


Pl a BioTech-es női vitaminban van minden amire egy női szervezetnek szüksége van. Vitaminok, vas stb. Méghozzá nagy mennyiségben.

Ha ez a vitamin mellett napi pl 1 zöldséget és 2 gyümölcsöt eszek, az is megfelelő mennyiség?


23/l


2012. ápr. 7. 19:50
 1/7 A kérdező kommentje:
napi rendszerességgel mozgok és próbálok zsírégetően étkezni. Ez mellé van a vitamin.
2012. ápr. 7. 19:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én soha sem voltam vitamin párti, és különben is imádom a zöldségeket, gyümölcsöket.:)

Szerintem egyél annyi zöldséget, gyümölcsöt, amennyit csak bírsz és mellé a vitaminokat.

2012. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Nekem egy nagy hírű, ismert orvos mondta, hogy a vitaminkészítmény nem hasznosul, felesleges szedni, de ha megnyugtat, szedjem. (Nem szedem, hiszek neki.)

Rákérdeztem a nagydózisú vitaminokra (Lenkei, Vitaminkirály stb.) is, azt mondta, hogy azok kimondottan ártalmasak.

2012. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert ha a készítményekben lévő vitamin jól hasznosul, a szervezetnek akkor is szüksége van rostokra.
2012. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szervezetunknek megfelelo taplalasra van szuksege, tehat vannak vitaminok, amik felelosek azert, hogyan mukodik a szervezetunk, hiszen annak epitoi pl. Gyogyszerellenes vagyok, egeszseges eletmodban hiszek, tehat ha vasra van szuksegem, akkor spenotot es olyan etelt fogyasztok, amiben az megtalalhato es igy tovabb.

ISmerd meg a sajat szervezetednek a mukodeset, hiszen igy etkezni, hogy 1 zoldseg es 2 gyumolcs, nem lesz egeszseges, inkabb megbetegedni fogsz ilyen etkezes mellett.

A szervezeteknel az egeszseges etkezes a fontos, ez nemtol fuggetlenul ervenyes.

2012. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a vitamint nézzük, régen még meg tudták csinálni hogy kajából beviszik de ez ma nem megy... nem olyanok a zöldségek gyümölcsök sehol. De azért még kell enni hogy az emésztésednek jó legyen.
2012. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem de nem tudunk annyi vitamint előállítani minden nap kizárólag ételekből amire szüksége lenne a szervezetünknek. Ezért vannak a vitaminok hogy kipótolják. Csak nem lehet ártalmas és haszontalan egy csak és kizárólag bio alapból készült vitamin komplexus.
2012. ápr. 8. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!