Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetszik egy akvárium, jó a...

Tetszik egy akvárium, jó a felszerelés benne?

Figyelt kérdés

ezeket az adatokat adták meg róla:

76x36xh43.5 , 94liter

300l/órás szűrő

36W-os lámpa

askoll pure xl a neve, nekem a 44 literes változata már van, de abban is ekkora teljesítményű a szűrő..a 94 litereshez ez nem túl kicsi?


2012. ápr. 15. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De a szűrő teljesen használhatatlan ebben az akváriumban. A többi rendben van.
2012. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. ápr. 15. 15:24
 3/11 A kérdező kommentje:

mekkora kellene bele?..találtam olyat, amire lehetne cserélni a benne lévőt:

[link]

2012. ápr. 15. 15:32
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
600-700 liter per óra körül, de az ilyen olcsó szűrőkkel nem érsz el sokat. Túl kicsi a szűrőtérfogatuk, ezáltal a bennük lévő szivacs is. Eheim, TetraTec és hasonló nevesebb gyártók szűrőit nézd. Egy Biopower vagy Aquaball jó lenne, de ezek egyáltalán nem érik meg az árukat. Abból már külsőt lehet venni.
2012. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
na akkor most jön az, hogy ennél a szűrőnél én nem tudom eldönteni, hogy külsőnek vagy belsőnek számít, csak a motor lóg a vízbe, az akvárium tető hátsó részében pedig van egy szivacs, alatta kerámia és utána hely aktív szénnek, amit a gyártó felváltva javasol a mix nevű anyagukkal.Ezek helyett vettem vattát (aktív szén használat alatt valami furcsa barna dolog kezdett elszaporodni, mix leszedte utána én meg berágtam és emiatt van most csak a vatta), így teljesen jól működik a pici akvárium..a nagyobb változatnál azt hiszem 2 vagy 3 rekesz van a szivacsnak és a kerámiagyűrűknek, de ugyanígy a tetőbe építve...akkor ez egyáltalán milyen szűrő???:)))sajnálom, de azért vettem készen, mert ehhez nagyon nem értek.
2012. ápr. 15. 16:03
 6/11 A kérdező kommentje:

ez a 94 literes akvárium rajza:

[link]

2012. ápr. 15. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
inkább külsőnek minősül, de gondolom a tetőbe nincs olyan nagy hely a szűrőanyagoknak
2012. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"sajnálom, de azért vettem készen, mert ehhez nagyon nem értek."


Szerintem meg pont ezért érdemes külön venni a dolgokat.

Az ilyen összeépített "árukapcsolásnál" rengeteg lehetőségtől elvágod magad, csak azzal dolgozhatsz, ami van.

A szűrőtérfogatot te látod, végül is akár elég is lehet, bár így rajzról elég kevésnek látszik. Ha szabályozható a motor teljesítménye, akkor mindenképpen az 1000 l/h-sat venném, legfeljebb nem használod max teljesítményen.

És ami a vízbe lóg motor, ha van rajta valami beszívó csonk, arra is lehetne barkácsolni valami előszűrő szivacsot.

2012. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
500Liter/órás is elég ne viccelj már. És akkor nem viszi ki a huzat a halakat a lavórból. Eheim Pick-up 2010 bőven elég. Vagy 2012 de akkor atomtisztafasza vized lesz.
2012. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
700 Liter / órásat használtam 130 literbe. és borzalmas vizem volt. Most 570Liter/órásat használok, és most vagyok ott hogy jó a víz végre. A halaimon is látszik, és a vízteszteken is.
2012. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!