Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akvárium kell...

Hány literes akvárium kell egy garnéla tartásához, ill milyen felszerelés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy garnéla nem garnéla, kell legalább 10-30 db :)

Szerintem amibe könnyen lehet tartani őket, az egy

45 literes akvárium egy "Aquael fan-1" szűrővel.

Dúsan beültetve növényekkel.

És 1-2 csapat kis halat is lehet beletenni.


Ez a lámpa jó hozzá, csak nem olcsó:

[link]


Itt meg vannak garnélák, halak amik szóba jöhetnek:

[link]

[link]


------------


20 literben is lehet garnélát tartani csak úgy elég nehéz és hosszú távon nem fog működni, mert az a kevés víz könnyen megbuggyanhat, főleg ha elmész nyaralni egyszer.

2012. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor azt hiszem még egy kicsit várok ezzel. Azt nem tudod/tudjátok, hogy a halaim miért csipkedték ki a növényeimet? Mindig csak a tövénél, így ki is pusztították az összeset...Csavart levelű valisnéria ill egyenes levelű volt benne.
2012. jan. 5. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt úgy érdemes ültetni, hogy mikor beásod, akkor egy kicsit meghúzkodod utána, hogy a gyökere kilátszódjon egy centit. Mert ha a töve is a kavicsban van, akkor elrothad.


És a halak meg a rothadó részeket szokták inkább csipkedni, de hát attól is függ milyen halak, mert van olyan aki az egész növényt is megeszi.

2012. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez volt a gond. Mert hogy én nem húztam fel őket annyira, hogy 1cm kilátszódjon. Akkor guppi,xipho,molly volt, ha jól emlékszem. Ja, és gurámi.
2012. jan. 5. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!