Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumvilágítás - érdemes...

Akváriumvilágítás - érdemes ledeset energiamegtakarításhoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fénycső van legközelebb a természetes fényhez és ott is különböző fényspektrumú ajánlott megvilágítás ill. növények besugárzása szempontjából.


Power Ledekkel a megvilágítás biztosan megy, de lehet-e úgy kombinálni, hogy a növényeknek is jó legyen? Hiszen vannak RGB LED-ek és vagy 16 féle gyári spektrum van (természetesen nem váltogatnám a színeket, nem célom élőlényeket epilepsziába hajszolni)



2012. ápr. 17. 16:25
 1/4 Platypus ***** válasza:
Lehetséges, de egyelőre annyira nem éri meg. A LED-ek spektruma szűk, ezért neked kell kikeverni az ideális hullámhossz kombinációt a különböző LED-ekből. Általában fehéret kevernek vörössel, de az igazi, ha a narancs és a bíbor árnyalatokat is beviszed kis arányban. Az elegendő kék már adott a fehérben. A tökéleteset kisakkozni elég nehézkes. A gyári megoldások meg egyelőre drágák.
2012. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát mittudomén 6000-6500 K körüli ledeket nézzél, de szerintem jobb a kompakt izzó, vagy a T5 neon, mert az még egy pontban is erősebb és egyébként meg szórt fénye van. Nem úgy mint egyes ledeknek, hogy egy körben világít csak.
2012. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem a 112-es akváriumomban full LED-es világítás van. Van benne fél méter 6000K-s 440 lumen/félméter ledszalag meg egy méternyi 3000-3500K-s 135 lumen/félméter és az a tapasztalatom hogy nagyon szépen nőnek a növények vele, bár idén nyáron kibővítem mert eredetileg egy kissebb alapterületű magasabb akváriumban voltak de az kilyukadt és ez lett. Ez így összesen 90 LED és 120°-os világítási szöge szóval eléggé szórt fényt ad.:D Ajánlom.
2012. ápr. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából ingyen jutottam 30db 6000K 1W teljesítményű power ledhez, ezekből gondoltam egy jelentős részt, valamint elvétve tennék bele más frekvenciájút.


Fénycsövet nem szeretem, bár az elektronikus előtét az jó lenne, de még mindig nem tetszik, h törékeny.


A kompakt lámpa ugyanolyan pontszerű mint a ledes, viszont nem is változatos a spektrum és törékeny ez is. Illetve élettartam kapcsán is nagyon rossz tapasztalataim vannak.

2012. ápr. 22. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!