Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lehetne a külső szűrő...

Mivel lehetne a külső szűrő csövét kitisztítani?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

én fogtam egy darab perlonvattát és egy darab horgászdamilt és azzal húztam át rajta 3x vagy 4x és tiszta lett a cső.

ja és a damil másik végére raktam ólmot és azzal átment a csövön.

2012. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Áztasd be meleg ecetes vízbe! Én egy pár óra áztatás után még fel is főzöm, de nem minden anyag bírja a forró vizet.
2012. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, jó tömény ecetes vízre gondoltam, és a végén úgy fejezem be, ahogy az 1-es válaszban van.
2012. ápr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

ebben a kérdésben kaptam az ötletet: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Az ecetes áztatás nem jó ötlet, főleg működő akváriumnál. Néhány óra alatt a szűrőbaktériumok is elpusztulnának. Én erős víznyomás alatt szoktam, mindig ellenkező irányba, ahogy a szűrő dolgozik. Teljesen tiszta nem lesz, de a lerakódás 90%-a kijön.
2012. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-nek

Én sem működés közben ecetezem, hanem leszerelt gumicsőnél (valójában műanyag cső). Van két egyforma működő szűrőm, de három csövem. A harmadikat szoktam takarítani és időnként cserélgetem őket. Olyan lesz, mint az új!

2012. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha műanyag, akkor oké. Viszont a gumit hiába mosod át, magába szívhat valamilyen mennyiségű ecetet.
2012. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát nekem is műanygacső van, átlátszó és én is nyomtam át rajta át ecetet, sőt hipót is. Kicsit tisztább lett, de tényleg az a tuti ha egy darab perlonvattát végig tudsz gyömöszölni benne, ha nem nagy darab vatta, azt a vízsugár is átnyomja, ha a vízcsaphoz nyomod a cső egyik végét.
2012. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zöld átlátszó csövem van, az Atmanhoz ezt adták.
2012. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!