Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Akvárium összeszerel...

Segítség! Akvárium összeszerelése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kaptam egy akváriumot és még soha nem volt nekem.

Nem tudom, hogy hogyan szereljen össze. Amit kaptam hozzá:

- Akvárium

- Lámpa

- HAILEA Aquarium air-pump ACO-5501

- AQUAEL FAN- mikro plus.

- szilikon cső egy fekete kristállyal és gumitapaccsal a végén

- Egy rövid slagcső és műanyagflakon tölcsérrel a végén.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom összeépíteni, és betelepíteni :)

Szóval, hogy minek hol kell lennie, meg ilyen apróbb tanácsokat, mivel már említettem, hogy kezdő vagyok ebben a témában.



2012. ápr. 24. 05:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát, ide nem csak apróbb tanácsok kellenek. :)

Először is itt [link]

ha legörgetsz, van olyan, hogy ajándék ebook új tagoknak, abból az első 5-öt mindenképpen olvasd el, anélkül értelmetlen továbblépni.

Egyébként remélem nem nagyobb 30-35 liternél az akvárium, mert ez a szűrő ekkora akváriumot tud megszűrni.

A műanyagflakonos tölcsél egy aljzattisztító lesz szerintem, azt majd csak ideiglenesen 1-2 hetente kell használni. A légpumpa, és a hozzá tartozó cső elhagyható.

2012. ápr. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Majd azért írd meg, hány lityós.
2012. ápr. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, TÉVEDTEM!!!

Az aquael fan mikro-t csak a saját gyártója nevezi szűrőnek, valójában csak egy power head, úgy nyomja vissza a vizet, ahogy beszívja. Ha ingyen kaptad az akváriumot, akkor nem gond, csak tudjál róla, hogy mielőtt bármit csinálnál, kell egy szűrő, mert anélkül nem lehet akváriumnak nevezni! A powerhead-et meg meghagyhatod tartaléknak, ha valahol növelni kell az áramlást, vagy csinálhatsz belőle szobaszökőkutat...

2012. ápr. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, délután ha hazaérek, akkor mindent átolvasok és megnézek. Ötletem sincs, hogy hány lityós lehet, mert még ráírva sincsen :S Délután ennek is utánna nézek. Ha jól emlékszem azt mondták, hogy mindene megvan amivel használták és üzembe helyezhető. Akkor az most nem jó szűrőnek?
2012. ápr. 24. 06:13
 5/15 A kérdező kommentje:
[link] Ugyan ez az egész ami itthon van. Ez csak szűrőfej?
2012. ápr. 24. 06:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát az az igazság, hogy az a szűrő egy olyan 20 literes akváriumhoz elég kb. Nagyobbhoz már gyenge. Feltételezem, hogy nagyobb akváriumot kaptál, mert a szűrőt az eladók és a gyártók is valamiért alul szokták méretezni sajnos.


Először neked ebből csak az akvárium kell.


Vegyél egy kis halhálót.


Vegyél apró fekete bazalt kavicsot, azt mosd át vízcsap alatt a hálóban apró részletekben, mindig csak 2 marékkal, majd ha tiszta, akkor szórd az akvárium aljára (olyan 2-4 cm magasan legyen kb).


Aztán töltsd meg az akváriumot vízzel.


Utána vegyél egy normálisabb szűrőt - ha az akváriumod 30-50 liter közt van, akkor egy "Aquael fan-1" szűrő jó bele. Ha több mint 50 liter, akkor inkább egy Aquael fan-2 kellene.


Akvárium lehet hogy 60x30x30cm, csak tippelek, mert ez egy olyan standard átlag méret - ez 54 liter (ebbe már szerintem fan2 kéne szűrésnek, de minimum fan-1)


Mindegy. Beleteszed a szűrőt, bedugod a konnektorba és az keringteti a vizet. A szűrő menjen éjjel-nappal folyamatosan. 2 nap után tedd rá a lámpát.


Közben menj el a boltba és vegyél néhány növényt. Pl "anubias" fajokat, van belőle sok féle és azok jól tűrik az alacsony világítást. Én nem tudom mennyi a fényed, de azok 15 Watton is jól elvannak. Egyéb növényeknek viszont több fény szokott kelleni.


És járasd az akváriumot növényekkel, szórj a vízbe egy pici halkaját, de halakkal még várj. Ez csak azért kell, hogy a szűrőbaktériumok kialakuljanak.


1 hét mulva csinálj egy fél vízcserét. Kipróbálhatod a szilikoncsövet is, hogy hogyan kell vele porszívózni. Pl az akvárium alá teszel egy üres vödröt, a csövet belógatod a vízbe (tölcséres vége az akváriumban), megszívod a másik végét és ha a csőben van víz, akkor a vödörbe át tudod folyatni vele a vizet az akváriumból.


2-3 hétig érdemes járatni üresen növényekkel.

Persze ha nagyon akarod 1-2 csigát bele lehet tenni közben. És mikor mát letelt az idő és szépen beállt a víz, akkor jöhetnek bele a halak.


Ez alatt az idő alatt ráérsz gondolkodni és olvasgatni, hogy milyen halat teszel bele. Először csak kevés halat vegyél, tapasztald ki, hogy milyen őket etetni, meg tartani, aztán ha siker és nem döglött meg senki, akkor vehetsz több halat is.

2012. ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az akvárium méretét egyszerűen le tudod mérni, csak összeszorzod az élek hosszát cm-ben, és az eredményt elosztod 1000-rel. Annyi literes. (bruttóban)


A "szűrő" sajnos totál alkalmatlan. Elvileg szűrőnek szánta a gyártó, mert van benne egy fél gyufás doboznyi szivacs, csak gyakorlatilag nincs az az akvárium méret, amiben minimális mértékben is elvégezné ezt a feladatot.

(Gondolom az előző gazdánál is volt valami ok, amiért eladja. Ez lehet közvetett ok is, az elégtelen szűrés rengeteg gondot okozhat)


Már csak olyan logikával is alkalmatlan a szűrő, hogy 30 liter alatt tilos bármilyen halat tartani (több okból is) ez a legalsó méret, és ebbe a méretbe aquaelből a fan mini kell.

Ha ennél kisebb az akvárium, akkor lehet, hogy elég a szűrő, csak halat nem lehet belerakni, csak mondjuk 2 db csigát.

2012. ápr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
65cm egy él és van belőle 6db. 6szögű az akvárium. Tippelésre ilyen 50literes lehet körülbelül :)
2012. ápr. 24. 17:27
 9/15 A kérdező kommentje:
35cm bocsánat elírtam. Igen csak nagy lenne a 65cm :)
2012. ápr. 24. 17:27
 10/15 anonim ***** válasza:
magassága?
2012. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!