Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gőtét lehet akváriumban tartani?

Gőtét lehet akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
A Bakonyban élek és egyik nap a patakból kifogtam egy gőtét.Talán alpesi gőte lehetett,de lehet pettyes gőte volt,ahogy elnéztem képeken ez a kettő faj kerülhet szóba.Kb. olyan 4 centis volt.Utána egy üvegbe raktam (nem akartam megtartani,csak figyeltem pár napig),egy olyan négy napra,aminek az aljára köveket tettem,és feltöltöttem patakvízzel.Nem volt szabad terület,az egész víz alatt volt.De semmi baja nem lett 4 nap alatt,nem fulladt meg,aztán visszaengedtem a patakba.A kérdésem az lenne,hogy tartható-e akváriumban,úgy hogy nincs szárazföldi terület benne? Végülis a patakból ahonnan kifogtam ott is meredek a part,szóval kimászni nem nagyon tudott ott se.Ja és az akváriumban még van 2 szifó,2 vitorláshal és 1 kék gurámi,60 literes.Tarthatom köztük?

2012. ápr. 24. 12:52
 1/1 Platypus ***** válasza:

A hazai kétéltűek védettek, törvénytelen őket befogni. Egy trópusi akváriumban amúgy sem élnének sokáig. Lehet hogy néhány napig elvolt a befőttesüvegben, de attól még nem marad benne életben sokáig.


Tűzhasú gőtét vehetsz díszállatos boltban. Ennek a fajnak is kell kimászó, és nem tartható trópusi halakkal, de legalább nem illegális.

2012. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!