Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állandó puffadással lehet...

Állandó puffadással lehet kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Rám maradt egy kis szerencsétlen formájú aranyhal, aki állandóan küszködik. Minden kajálás után feldobja a víz, aztán egész nap csak küszködik.

A vízminőség jó, a kaja minőségi és kímélő (70-80%-ban forrázott zöldségmix minimális fehérjével, 20-30%-ban Sera goldy green), és csak ezzel a kis szerencsétlenkével van probléma, a többiek köszönik jól vannak.


Van remény rá, vagy bármilyen ötlet, hogy jobban legyen? Nem szeretném elpusztítani, de a felesleges szenvedést sem.

Kb. 1 éve nálam van, mindig is problémás volt, de az utóbbi hetekben mindennapossá vált ez az állapot.


Bocs a regényért.



2012. ápr. 26. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom génhibás és talán egy valamilyen diéta formában tudná tartani, de nem hiszem, hogy meggyógyulna véglegesen. Bélbetegre nem jók a hüvelyes zöldségek, mint pl zöldborsó, bab (ezek puffasztanak).


Olyat lehetne talán csinálni, hogy egyszerre csak 1 féle kaját adni neki, nem mixet, és időként váltani. Kipróbálni több félét, közben figyelni, hogy melyikre mit reagál, vagy ha létezik olyan kaja amit még eddig még nem kapott, akkor váltani arra. Amit meg eddig kapott, azt meg nem adni neki és külön figyelni, hogy soha ne zabálhassa túl magát.


Sajnos nem tudom, hogy az aranyhalaknak milyen kaják léteznek és nem biztos hogy a gyakorlatban meg lehet valósítani amit írtam, ez csak egy ötlet volt részemről, de konkrétumokat nem tudok mondani, hogy melyik kaja lenne neki jó. Aztán az is lehet, hogy reménytelen.

2012. ápr. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi hable. Hát majd variálok kicsit, adom külön a kajákat. Igazából minden zöldség jó nekik, kipróbálom akkor most csak a spenótot, csalánt, salátát.

Meg építek egy plusz szűrőt, aztán hátha jobban lesz.

2012. ápr. 27. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Picit meglepődtem, igaziból ilyen kérdésekre egyesek kimondottan tőled várnak választ. Szóval néha nem kell a választ keresni mert a génekben van elrejtve. Én guppival jártam így. Van egy csapat akik egyszerre születtek. Volt egy amelyik nagyobb volt a többitől és nőstény. A hasa is puffadt volt nagy is volt, szóval nem gyanakodtam. 1 hét múlva a növényeken feküdt.
2012. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, objektív választ könnyebb adni, mint benne lenni a dologban és dönteni. Igazából tudom is mit kellene tenni: ha továbbra is szenved, akkor marad a kíméletes elpusztítás. Csak reméltem, hogy valakinek van még ötlete.
2012. ápr. 27. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!