Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért másznak ki a garnéláim?

Miért másznak ki a garnéláim?

Figyelt kérdés
Takarítottam a 3.,legkisebb garnélás aksimat.Kb 40%-os vízcsere,aljzattisztítás,szivacsszűrő átmosása akváriumi vízben,stb... Viszont reggel vettem észre,hogy az összes garnélám(kifejlettek+1.,2. alom) próbál kimászni.Az akvárium sarkainál,ahol a szigetelés is van.Jó,hogy van csúsztatható tető,különben ki is ugorhattak volna.Miért csinálják ezt?

2012. ápr. 27. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
akkor szoktak feljönni ha az oxigén nem elég a vízben....
2012. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet ösztönözni őket, hogy merre menjenek.

Pl nálam pl yellow garnéláknál volt mikor felakasztottam damilra egy vasfát és a vasfára tettem mohát, akkor állandóan felmentek oda és ott az alacsonyabb vízben mászkáltak. A képen lehet hogy nem annyira látszik, nem tudom itt mintha alig lett volna benne garnéla, pedig volt benne sok, de elbújtak. Viszont általában a jobb felső sarokban arról a moháról csipegettk az algákat. Lehet hogy ott volt a legtöbb alga, erre tudok gondolni, hogy azért.

[link]

Tehát ezen: [link]


Itt talán jobban látszik, hogy pl RC garnélák mindenhol voltak, mert itt volt sok olyan rész, hogy föl is tudtak menni.

[link]

viszont itt amikor nem volt felül moha, csak a földön, akkor csak lejjebb mászkáltak főleg.

[link]

Mert látod ha van olyan hely, ahol így lehet bogarászni, akkor oda mennek. Mindegy nekik, hogy az fönt van vagy lent. Mindenhol ott vannak

[link]


De ha fönt csak víz van, nincs semmi alga, vagy nincs semmi bogarászni való, akkor minek mennének oda?


Még ha csak egy darab szivacsot felraksz a közepéhez felülre valahogy, az is biztos hogy oda fognak menni a szivacsra. És ha középen van üveg, akkor ott nem ugrik ki senki.

2012. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!