Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hal el minden növényem?

Miért hal el minden növényem?

Figyelt kérdés

A helyzet a 2 hónapja beüzemelt második akváriumomban siralmas.Minden növény kirohad,van amelyik tovább bírja,van amelyik pár nap után dögledezik már...Először leírom a körülményeket-

Aksi:24,6 literes

Vízminőség: Normál budapesti csapvíz értékek:nincs klór,nitrit semmi kb.,nitrát 25 körül,elég kemény(18-20),de ilyen az itthoni víz.

Szűrés: Tetra Easy Crystal 250

Világítás: resun led-es(pár ismerősnél bevált,ezért választottam ezt,mert olcsó is)

Tápozás: Profito megfelelő mennyiség hetente, Neptun növénytápsó 2 hetente megfelelő mennyiség.

Vízcserék:hetente 2x25%

Fauna:3 Endler guppi,pár vörös almacsiga,maláj tornyosok,kb.15 Red Cherry-és Sakura keverék(nem túl sok(a szaporulatot eladom mindig)???)


Növények,amiket eddig próbáltam:

1.Jávai moha-Fára felkötözve-Még ép,de néhány levél azon is barnul.

2.Anubias nana-Amikor beraktam,elkezdett lyukasodni.Mostanra már több levélnek a fele is lerohadt.

3.Lilaeopsis novea zealandiae-Az első héten még rendben volt,de a második héten kilyukasodott,majd néhány levél vége lebarnult,lerohadt.Mostanra teljesen kifakult,hullatja leveleit.

4.Gömbmoha-Túlélt mindent,jól van :DD

Szóval pénzből eléggé kifogytam.Nem akarok semmiféle új technikát,szert venni.Van-e olyan növény,ami kísérletezgetés nélkül,biztosan megmaradna az aksimban?Mert az csak növényekkel mutat jól...És a másik kérdés,hogy narancssárga CPO-t tarthatok-e?Nagyon tetszik nekem...



2012. ápr. 28. 10:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értem hogyha a nap is süti, akkor hogy tudnak kidögleni a növények
2012. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egy sima befőttesüvegben a nagyon fényigényes hínár is megmarad a napon, tápozás nélkül is, ha kap egy kis profitót, akkor meg pláne.


Anubias nana, jávai moha, lilaeopsis nem nagyon fényigényes, nem kéne hogy kidögöljön, ha kap egy kis napfényt.


Én szoktam használni Panzi aquaplantot 295 Ft havonta egyszer a gyökerekhez benyomkodok ide-oda, de neptun tápsót még nem vettem, az nem tudom milyen.

2012. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Platypus ***** válasza:

Az Anubias esetében előfordul, hogy a kertészetben víz fölött szaporítják, és víz alá kerülve szép lassan elhalnak a régi levelei. Szerintem itt erről lehet szó, mert ez az egyik létező legalacsonyabb fény és tápanyagigényű növény, és az adott körülmények között virulnia kéne.


A Lilaepsisok kényesebb növények, és szintén víz fölött szaporítják őket. Lehet hogy amúgy sem maradna meg ennyi fényen.


Amit még érdemes megnézni, mi történik, ha a profitot naponta adagolod. Összességében nem többet, mint most, csak kisebb időközönként, tehát minden nap a heti adag hetedét. A neptunt elhagyhatod, mert az csak tovább növelné a nitrátot. Ha a nitrát 5 mg/liter alá megy, akkor adagolhatod bátran.


A CPO nem jó választás garnélák mellé. A hím rák szexuálisan zaklatja a nőstény garnélákat, ami az utóbbiak pusztulását okozza.

2012. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!