Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen alga ez?

Milyen alga ez?

Figyelt kérdés

Ha egyáltalán alga...

A jávai mohámon ma vettem észre egy érdekes dolgot:

A szárán,és a mini levelein ilyen kirojtozódás szerű van.Pont,mintha egy kis anyagdarabka lenne.A töve világos-sötétbarna,lefelé háromszögalakban tágul,de ott színtelen,fehéres.Nagyon kicsi az egész-mint egy jávai moha-levél.Ebből rengeteg van az egész mohán.Az anubiason és a gömbmohán viszont semmi jele.Még sosem volt algás az akváriumom.Alga-e ez?Mi okoz(hat)ja?Mit lehet tenni ellene?Káros-e a növényekre?Mi ez egyáltalán???



2012. ápr. 29. 17:30
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Segíteni nem tudok, de ha esetleg képet csinálnál róla (már ha ez megoldható), akkor szerintem könnyebb fel lehetne ismerni.

2012. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szervizben a fényképezőm.Az segítene,ha vennék 1 sziámi ormányosmárnát?
2012. ápr. 29. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy az egy nagy hal? És hogy többet kell belőlük tartani?

Előbb azt kéne kideríteni, hogy mi ez. A leírás elég kusza lett, én úgy értelmezte, hogy nem alul van a töve, de akkor hol van, és mi van alul?!

"töve világos-sötétbarna,lefelé háromszögalakban tágul,de ott színtelen"

Amúgy a jávain a leggyakoribb a fonalas haj alga, lehet hogy ez ilyen kezdemény. Vagy lehet a rövidebb fonálalga változat.

De ecsetalga is lehet, valami ritka színváltozatban.

Sajnos a jávai elég érzékeny erre, és ha elhatalmasodik rajta az alga, megöli a növényt.

Hosszú távon gyorsabban növő növények jelentenének megoldást, csak nekik több fény kell.

Gondolom, nincs sok fényed, ha ilyen növényeid vannak, amit felsoroltál. Esetleg a tápanyagokat (növény táp, hal kaja maradék, hal létszám -az ürülék miatt- ) lehetne csökkenteni, a szűrést növelni, és a vízcseréket sűríteni.


De a meglévőt a jávaiból, nem tudom, ki tudod e pusztítani valahogy. Mindenesetre ha 100 liter alatt van az akvi, akkor inkább otocinclusokat vegyél, mint ormányos márnát. Persze csak ha nem vagy már így is túltelepítve.

2012. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, (a kulcsszavakat nézve) hogy az ilyen algákat a garnélák is szokták csipegetni, majd figyeld, hogy eszik e. Ha igen, akkor nem kell venni halat, az se fogja jobban enni. Akkor a megelőzésre kell fektetni a hangsúlyt.
2012. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!