Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta Splendens 20 literes...

Betta Splendens 20 literes akvárium berendezése?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, most vettem meg az első akváriumomat (20l). Egy sziámi harcoshalat szeretnék bele.

A vélemények megoszlanak a fórumokon, szeretném tudni mire van szüksége pontosan.

Milyen talaj jó neki? (mennyiség?) Milyen nővények? Milyen búvóhely? Több helyen olvastam hogy nem szabad mű növényt tenni, és a dekorációnál is vigyázni kell mert sérülékeny és könnyen megvágja magát, ezt mennyire kell komolyan venni?


Nem csak dísznek akarom, szeretném ha jól is érezné magát.


Köszönöm


2012. ápr. 30. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Rosszul kezdted, jobban jársz, ha holnap(után) visszaviszed, és kicseréled legalább 30 literesre. Ez alatt tilos gerinces állatot tartani, és 30 literben se lesz könnyű fenntartani egy biológiai egyensúlyt, 20-ban kb lehetetlen.


7. válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig elég jól utána jártam és a legtöbb helyen az áll hogy egy sziámi harcoshalnak 15l a minimum.
2012. ápr. 30. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha csak ő lesz, akkor aljzatnak jó valami égetett agyag aljzat is, vagy apró szemű 1-2 mm es zúzott bazalt.

Növényekből kicsik kellenek, mert kicsi az akvárium is, és a fényerő határozza meg, hogy milyen fényigényűeket tarthatsz. Tehát előbb azt kell tudni, hány watt, hogy pontos növényfajtákat lehessen mondani.

Dekorációból éles dolgot nem igen tudsz venni, mesterséges homokkő bujkálót nem is érdemes. Természetes kövekből a meszeseket nem szabad használni. Önts rá sósavat, ha habzik, akkor nem szabad használni.

Szűrő pl. aquael fan mini, fűtőből egy automata 25 w-os kell. Világításból egy 15-20 w körüli már jó, valami kompakt izzóból 6500 Kelvines daylight.

2012. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

30 liter a minimum!

Linkeld be légyszives, hol olvastál ilyet!

Nem lehet se 15-ben, se 20 ban tartani.

2012. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a válasz (21:29) pár perce született:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én is olvastam valahol, hogy 20 litert írnak, de rájuk kéne szólni. Komolyan, hát nem igaz már :D

A kezdők mindig kis WC-be akarják betenni a halat aztán csodálkoznak ha megdöglik.

2012. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

Ha már ilyen szinten belementünk, akkor a 30 literes minimum sajnos még csak törvénytervezet, tehát még nem érvényes. Nem szoktam ezt reklámozni, mert teljesen egyetértek a tervezettel, és úgy gondolom, csak jó lehet, ha valaki már most betartja. Ha egy állatnak ideális életfeltételeket igyekszünk teremteni, és nem a lehetséges minimumon tartani, az csak jó lehet. Egy brutál szűréssel tisztán elvi szinten egy befőttesüvegben is fent lehetne tartani a vízminőséget, csak éppen szerencsétlen halnak mozgásigénye meg territoriális hajlama is van, amit nem tud kiélni, és minél kisebb a víz, annál nagyobb a rendszer instabilitása. Ezen kívül gyakorlatilag a kezdő akvaristák igen nagy része 50 literesben sem képes élhető vízminőséget fenntartani, a kis akváriummal kísérletezők meg általában rövid úton kivégzik a halat. Tehát hiába lehetséges jó vízminőséget kialakítani 15-20 literekben is, ehhez komoly tapasztalat és drága technikai háttér kell, és ezért nagyon keveseknek sikerül. Én nagyon ajánlom neked egy 30-40 literes beszerzését, mert nagyon sok problémától kíméli meg a kezdő akvaristát az a pár extra liter.


Ez a jelenleg érvényes, 2010-es törvény.

[link]

2012. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát most elvagyok bizonytalanodva, külföldön élek és itt minden fórumon, kereskedésben, betta tenyésztők és klubok 12-20 litert tanácsolnak.

Az akváriumban van szűrő és van adtak hozzá kétféle löttyöt amit bele kell tenni, nővényekkel együtt és utána 3 hétig hal nélkül működtetni, utána mérés és ha jó a víz minőség akkor jöhet a hal.

2012. máj. 1. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem csak dísznek akarom, szeretném ha jól is érezné magát."


Ezek után nem tudom, mi a bizonytalanság oka.

Szerintem evidens, hogy le kell cserélni nagyobbra. Ha nem csak annyit akarsz, hogy épphogy túlélje nálad a hal, akkor ez nem kérdés.

2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!