Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így megoldható, működőlépes...

Ez így megoldható, működőlépes? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 11:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha tényleg a tó vízszintjénél megáll a szűrt víz,akkor az megoldás lehet ha ott is van egy cső ami a tóba szívja vissza a tiszta vizet ?
2012. máj. 1. 13:28
 12/17 anonim ***** válasza:

Így is lehet:

[link]


Pumpa valahova mindenképp kell, mert nem fog magától körbemenni a víz sajnos. Nem tud örökmozgó lenni.

2012. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Vagy powerheaddal, annak van egy szívó ága:

[link]

2012. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

értem akkor egy pumpa is kell,de milyen erős legyen ?

Kis tó lesz,nem nagy. Köszi a sok segítséget :)

2012. máj. 1. 14:00
 15/17 Platypus ***** válasza:

Szerintem a Hable által rajzolt megoldás veszélyes. Egyszer tömődik el kicsit jobban a szűrőanyag, a víz nem megy elég gyorsan fel, a szivattyú szárazra kerül és leég. A biztonságos és egyszerű megoldásnál a szűrőtartály a tó szintje fölött van, és annak a tetejére nyomja föl a pumpa a vizet. Ha eltömődik, akkor a víz nem a szűrőanyagon megy át, csak kifolyik a peremen. És így a gravitáció neked dolgozik, nem ellened.


Szivattyú nélkül semmiféle szűrőmegoldás nem működik. Mégis, miért áramolna körbe-körbe a víz, ha nem hajtja semmi?

2012. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy kell pumpa, különben feltaláltad volna az örökmozgót. Az erőssége leginkább attól függ, hány köbméteres a a tó.
2012. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudom, barátom apjának a tava hogy van megcsinálva.


Ott egy nagy betonkocka luk van beásva a tó mellé de vagy 2 méterrel arrébb, de nem tudom hogy van becsövezve. A beton luk tetején van egy csatornafedél, egy vas lap hogy a kutyák ne essenek bele, és az felhajtható. Ott szerintem a tóban lehet a pumpa, mert a betonkockában nem láttam semmit, csak sok homokot - a homokon át folyik a víz. Elméletileg van egy több rétegű szűrőfej valahol, amin nem tud a homok átmenni, mert a homok nagyobb szemcseméretű és asszem úgy lehet tisztítani a szűrőt, ha megfordítják a keringés irányát, akkor a beton kocka tetejére jönnek fel a koszok, amit lehet lapátolni.

2012. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!