Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen alga ez?

Milyen alga ez?

Figyelt kérdés

Nemrég kérdeztem ugyanezt,ugyanitt.Most lett kép.Ha jól megnézitek,a jávai mohán apró fehér és vörös szálak vannak.Mik azok?Alga szerintem...

Ja és lassan tölt be,mert nagy fájl...

[link]



2012. máj. 1. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor indítottad az akváriumot és/vagy mikor került bele a fadarab, amin a moha van? Ha friss bent a fa, akkor lehet, hogy a benne lévő szerves anyagokat faló bacik csinálják ezt. Általában fán meg talajon szokott lenni ilyen, az első pár hónapban tök normális és magától eltűnik... Kicsit olyan pókháló szerű, de nyálkás...


Ha meg nem az akkor esetleg nincs vízmozgás környékén a moha? Lehet, csak beleakadnak a különböző szennyeződések a vízből...


Más ötletem nem nagyon van... nem hinném, hogy penészedne..

2012. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 hónapos a fa
2012. máj. 1. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
És a fán nincs ilyen trutyi? Amúgy nyálkás?
2012. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Ez nem alga, hanem a moha kapaszkodó képletei. Rhizoidoknak hívják őket. Valószínűleg nem jávai moháról van szó, hanem szingapúriról, mert az utóbbira jellemzőek ezek a gyökérszerűségek, és ezért sokkal jobban tapad a tereptárgyakra, mint a jávai.
2012. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!