Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványsügér tartása?

Darkkingdom kérdése:

Márványsügér tartása?

Figyelt kérdés
Egy 450-500 literes akvárium beszerzése a célom!Amit ha minden jól megy féléven belül meg is szerzek,a várakozás oka hog yszeretnék minél többet utánna járni dolgoknak..nem feltétlen csak a halaknak hanem hogy mi lenne jó egy ekkora akváriumhoz!(szűrő(k).....)Kérdésem halakkal kapcsolatban az lenne hogy nagyon tetszenek a márványsügerek 2db-ot szeretnék vagy 3-at maximum belőlük!Diszhal infót olvastam és láttam hogy egy párnak elég ennyi! pénz olyan szempontból nem lenne lényeges hogy mindent megkapnának ami kell nekik!Persze az áramszünetes dolog is kiküszöbölve lenne!Nah most Milyen algázó harcsát tarthatnék ezek mellett?Meg hogy Vitorlás halat lehet tartani melledtük?(márványsügeret kicsinek venném meg 4-5cm-eset (én ilyet láttam egy üzletben!Vagy esetleg mi tartható vele?Tűz angolna..?)Ha nem túlnagy kérés milyen külső és belső szűrőt ajánlanátok egy ilyen akváriumhoz?(Mind kettőt szeretnék bele!)Köszönöm!
2012. máj. 2. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ekkora akváriumhoz mindenképpen kell egy 1000l/h körüli külső szűrő, de az igazi az lenne ha vennél 2db 1000l/h.

A márvánnyal az a gond, hogy ha jól akarod etetni akkor olyan heti 2,3 ezerbe kerül a 3db hal... nekem volt 5db márványom egy 800 literes akiba és amikor olyan 40cm körül voltak akkor 60db kis méretű csalihalat ettek heti 3x a többi napon pedig az 1 kg-os haltápból kaptak 4 evőkanállal és ezek mellet még állandóan kunyiztak a kajáért.Elképesztően okosak szerintem vannak olyan okosak mint egy macska, pl: amikor bementem a szobába a kajás dobozzal akkor majdnem szétverték az üveget, de ha valami más doboz volt a kezemben akkor semmi és azt is tudni kell hogy megismerik a gazdájukat.amire még kellene figyelni hogy jó vastag legyen az üveg mert simán széttörnek bármit

2012. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget és a hozzászólást!Személy szerint egy 1500l/h-s külső szűrőre gondoltam és valami erős belső szűrőre!de Nagyon sok segítség amit írtál köszönöm!Az öveg az 10mm-es lenne az elég? igen ami nagyon megtetszett bennük hogy ahog yolvastam utánnuk hogy nagyon "értelmes" halak... nagyon köszönöma segitséget!Az etetés is megoldható lenne nem kevés én tudom de ha belevágok csak úgy hogy megadom nekik ami kell!500 literesnél nagyobbat nem tudok sajnos de szerintem pont elég nekik még!Nagyon köszönöm és megy a zöld kéz :)
2012. máj. 3. 00:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehet mellé rakni, de minden el fog bújni előle, mert bazi nagy hal és ragadozó is :)
2012. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frontosa ***** válasza:

Oda kellene 2 külső szűrő+1 powerhead (vagy egy nagy és egy nagy powerhead).

Atman At-203-as vízpumpa jó lesz nagy szivaccsal+az 1500 l/h-s külső szűrő. Majd látod, hogy elég lesz-e, de szinte biztos, hogy nem, ahogy nőnek úgy terhelik a vizet. Legfeljebb majd idővel veszel még egy külső szűrőt.

[link]

Egyébként hasonló méretű Dél-Közép Amerikai sügerekkel jól társítható, vagy az Afrikai Nimbochromisokkal is szépen megfér. Náluk a méret a lényeg, ha befér a szájba akkor az eleség, ennyi az egész. =)

Üdv,

2012. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) sokat segítetek!még olvasok többet is utánna csak szerettem volna személyes tapasztalatokat is meg jó tippeket!Köszönöm!
2012. máj. 3. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!