Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 12 literes akváriumom van,...

12 literes akváriumom van, szeretnék halat tartani benne. Mennyi és milyen fajta jöhet szóba?

Figyelt kérdés
Olvasgattam nagyon sokat, és neonhalat szeretnék tartani.Tisztában vagyok vele, hogy többet kell egyszerre, mert egyedül nem jó nekik.Szűrőt, levegőztetőt veszek.Van esetleg más fajta, ami jól érezhetné itt magát?

2012. máj. 12. 14:22
1 2
 11/15 Halkedvelő*-* válasza:
0%
Szia,amit én tudok javasolni az hogy veszel bele 2guppit vagy 5neonhalat és annyi:)
2012. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát te segg hülye vagy.xdd

A guppinak is minimum 30 liter kell..

A neonnak meg 70!xdd

Pff..nem lehetsz igazán halkedvelő..A tanácsaidból ítélve nem lehetnek túl jó körülmények között tartva..sajnálom szegény halaidat.xd

2012. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12 literben pl csinálhatsz egy mini növényes nano-t néhány kis hólyagcsigával aztán slussz.

[link]


Ebben a garnéla tartás is veszélyes lehet, mert ideig elvannak, aztán borul az egyensúly amikor elkoszolódik a talaj, és ez kb 2 hónap, vagy ha kicsit túletetsz, vagy túlmelegszik az aki (nyáron), vagy elmész nyaralni 1-2 hétre és mire visszajössz, már feldobták a talpukat mind.

Ha garnélák vannak benne 2 havonta ki kell halászni őket, átmosni a talajt, és na szóval ez így nem túl ideális.


A halak nem tűrik ezt a fajta bezártságot, ezeket a kis akváriumokat inkább szülőszobának és ivadéknevelőek szokták használni. Ha születnek kis halak akiket külön kell rakni, hogy ne egyék meg a szülők, vagy hogy ne szívja be őket a nagy szűrő, akkor egy szivacsszűrővel lehet benne tartani bébi halat 1-2 hónapig, amíg meg nem erősödik annyira, hogy már mehet át a nagy akváriumba a többihez.

2012. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
nekem van bettám és szeret úszkálni, 12 literben nem hiszem jól érezné magát. ahol én vásárolok, ott még az eladó is azt mondta ekkora akváriumra, hogy maximum a legkisebb garnélákat javasolná beletenni..
2012. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Azóta már vettem egy harminc litereset.Gupiiból mennyi mehet?:)
2012. júl. 6. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!