Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növények szeretik ha egy...

A növények szeretik ha egy kicsit poshadt trágya szagú a víz?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy éreznének szagokat.
2012. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D ja, csak én éreztem, de ők tényleg nem, jobban nőttek mint tiszta vízben.
2012. máj. 12. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
trágyaföldben minden növény jobban nő vagy szebben virágzik.Viszont a poshadt víz nem jó nekik.Ezt azt jelentené,hogy a gyökerük ázik a vízben ami nem tud sem elpárologni,sem a föld nem szívja már magába(túl vízes a föld.) Ilyenkor a növény gyökere,majd maga a növény el kezd rothadni,tönkremenni.Ha a víz poshadt,trágyaszagú akkor nagyon nem jó.
2012. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szétszedtem. Növényeket átraktam a nagyobb akváriumba. Az tisztább mert a halak miatt ott mindig cserélek vizet. De fogadok hogy ott meg majd nem fognak ilyen jól nőni a növények :)
2012. máj. 12. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:

bocsi,de én félreértettem valamit.

Azt hittem földes növényekről van szó és nem vízi növényekről.

Ugyanis földes növényeket felesleges az akváriumba tenni.

egyrészt azért mert nem vízi növények,és szinte pár nap alatt szétrohadnak a vízben.Másrészt,hogy sok növény mérgező a halakra nézve.

2012. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a trágya, trágyalé kedvez a növényeknek
2012. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem én a vizinövényt mondom. De nem igazi trágyalé van benne, csak JBL tápgolyók, meg másik tápgolyó, hát az is lehet annyk van ilyen szaga. Nem volt nagyon büdös, alig érezhető, de lehet nekem nem olyan jó a szaglásom, mittudomén :D
2012. máj. 12. 20:46
 8/9 Platypus ***** válasza:
A mérsékelten sok nitrogén kedvez a növényeknek. A túl soktól viszont kidöglenek. A trágyaszag az általánosságban bomló valamit jelez, és mint olyan magas nitrátszintet. Tehát egy adott mennyiségig a növényeknek ez jó, fölötte viszont már nem. Te pedig nem látod ezt a határvonalat, így jobb az óvatosság.
2012. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
naigen
2012. máj. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!