Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csinálják ezt a halaim?

Miért csinálják ezt a halaim?

Figyelt kérdés
Egy pár guppim egy-két napja azt csinálja, hogy a szűrőből kiáramló vízbe beáll, és imbolyogva úszik az áramlattal szemben. Mitől lehet? Betegek? Légyszi írjatok! Köszi!
2009. jún. 27. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem edzenek.
2009. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Bár semmi köze nincs a kérdéshez, de a 3 saját nevelésű guppink színe megváltozott szinte feketére. Elmentem egy közeli állatkereskedésbe és azt mondta a hölgy, hogy valószínű nem érzik jól magukat, félnek, rossz a közérzetük. Álmomban nem gondoltam volna... Fekete színű kavics volt egy ideig, azonnal kicseréltem és valóban kivilágosodott a színük. Érdemes rákérdezni "szakembernél", hogy miért imbolyognak, miért "jó nekik" áramlattal szemben úszni, túl sok oxigén(?) ki tudja... én nem lepődnék meg, ha valami különlegeset mondanának, azt hittem, hogy a halaknak "nincs lelkük"...

Kíváncsi vagyok mi lehet velük! Írd meg majd!!!

2009. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
80%
Nem biztos hogy nekik bajuk van.Én mesterhorgász(finomszerelékes) horgász vagyok tudom nem ide tartozik de a vizeken is a halak sokszor tartózkodnak a befolyók környékén.
2009. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Salx Narval ***** válasza:
70%
Ellenőrizd a víz hőfokát, nem e túl meleg.Talán csak élvezik az oxigénben gazdag, hűvösebb vizet.Talán egy vízcsere, a biztonság érdekében .Csak tippelni tudok.Nálam a porlasztó levegőoszlopában szoktak élvezkedni.Lifteztek a buborékokon.Teljesen optimális vizű akváriumban.Amúgy a halak ösztönszerűen fordulnak az árral szembe.Állítólag azért, hogy jobban érzékeljék az oldalvonalukkal az esetleges jeleket.Utána kellene nézni.Nem hinném hogy betegek.SN
2009. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Eddig nem csinálták, és szerintem nem meleg a víz (nem fűtöm), de most néztem hogy a nem régen született halak elpusztultak, és az aljzaton fekszenek, ki vannak fehéredve. Valami gond biztos van. Most majd csinálok egy részleges vízcserét, meg nyomok bele metilénkéket, aztán majd meglátjuk...
2009. jún. 27. 11:33
 6/19 Salx Narval ***** válasza:
Akkor viszont az oxigén miatt úsznak oda.Csináld meg amit írtál.
2009. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem hiszem, hogy az oxigén lehet, mert egy dzsungelre hasonlít az akvárium, tele van növénnyel.
2009. jún. 27. 14:48
 8/19 anonim válasza:
80%
szerintem kevés az oxigén a vízben. nem algás a víz? nincs algatisztító halad és/vagy berendezésed? énis mesterhorgász szerűség vagyok, és igen, a halak szeretik a befolyókat, mert friss a víz.
2009. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Salx Narval ***** válasza:
70%
Bizonyos gombák,baktériumok megtámadhatják a halak kopoltyúját és ezáltal okoznak oxigénhiányt,akkor is ha a vized oxigéndús.A mérgezések is oxigénhiányra utaló jeleket mutatnak.Minden esetre csináld meg a vízcserét és a fertőtlenítést.Nehogy nagyobb baj legyen.Figyeld meg nem áll e el a kopoltyúfedél, ill nem vörösek e a kopoltyúk.Vízcserénél vigyázz a klórra.SN
2009. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a víz negyedét, tettem bele klórtalanítót, meg fertőtlenítőt, de még mindig csinálják. Csak pár lány guppi.
2009. jún. 27. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!