Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talajt ajánlanátok?

Milyen talajt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Páncélos harcsák, morgó harcsa, anci, és pontylazacok alá?Növényes lenne az aksi. 140L. Milyen szemcseméretű talajt ajánlanátok? Mindenképpen valami sötétet szeretnék :) Előre is köszi!

2012. máj. 21. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
én annyira ehhez nem értek de az állatkereskedőnek elmondod biztosan segít :D
2012. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 különböző helyen kérdeztem és mindegyik tök mást mondott... :/ de köszi :)
2012. máj. 21. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül, kicsit ellent mond egymásnak, és több odafigyelést igényel. A páncélosok miatt mindenképpen apró kerek szemű kéne, mert turkálnak, a növények miatt pedig inkább valami égetett agyag aljzat kéne.

Az jó a páncélosokhoz is, (táptalaj nélkül!) annyi a gond, hogy azt mégjobban tudják túrni, és olyan tereprendezést fognak művelni, hogy ha erre nem készülsz, minden nap újraültetheted a növényeket.

Szóval körbe kell rakni a növényeket kövekkel, vagy a szárát hozzá kell kötni, és úgy elültetni.

[link]

[link]

2012. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy eléggé ellentmondásos a dolog, ezért kérdeztem itt. Itt sok jó tanácsot kaptam már, és a válaszodat nagyon köszönöm, hasznos volt!
2012. máj. 21. 12:03
 5/8 Platypus ***** válasza:

Elég nehéz ügy, mivel két nehezen összehangolható szempontod van. A páncélosoknak túrható, lekerekített talaj kell, a növényeknek viszont a laza agyag, ami hamar szétesik ha a halak állandóan pakolják.


A JBL manadot jó választás. Az agyag talajok közül a legapróbb szemű, és elég kemény, hogy ne essen szét a halak turkálásától. Ha ragaszkodsz a sötéthez, akkor az egyetlen működő megoldás a homok finomságúra tört bazalt, ez már nem a legjobb a növényeknek(de azért működőképes).

2012. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Platypus!


Köszi a választ!Hasznos volt! Valószínűleg a JBL manado lesz amit venni fogok. De ha esetleg meg tudnád nekem mondani h bazaltzúzalékot hol lehet kapni azt megköszönném, mert kerestem sok helyen, és vannak kb 3-4kg-s tömbjeim, amit betennék az akváriumba. Bár lehet az agyag színű talajon jobban mutatnának. De ez ízlés dolga ugye :)

2012. máj. 21. 12:25
 7/8 Platypus ***** válasza:
Úgy egy éve az aquadepóban találtam nagyon apró bazaltot. Drága volt, ha jól emlékszem, 300 Ft/liter. Annyiért meg már szinte Manadot is lehet venni nagyobb kiszerelésben.
2012. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ránézek, hogy van-e. Mert nálunk mikor kérdeztem a városban körberöhögtek és közölték h festett gyöngykavics van "az mé nem jó".
2012. máj. 21. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!