Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlanátok édesvízi halakat...

Ajánlanátok édesvízi halakat egy 200 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék agresszív halakat, inkább olyan "kíváncsiakat", amik odajönnek az akvárium üvegéhez, nem pedig elbújnak, ha közelebb megyek... :) Talán furcsa, hogy a halaktól várom hogy "játékosak" legyenek, de gondoltam megkérdezem, létezik-e ilyen hal egyáltalán... Vagy az összes hal félénk? Elnézést a buta kérdésekért... De még kezdő vagyok.. :D

2012. ápr. 21. 11:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ilyen a zöld gömbhal,nagyon kezes az emberekkel, de az elég agresszív más halakkal szemben. Tán 2db-ot lehet belőle tartani, de ha többet tartasz simán kinyírják egymást.
2012. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk a vitorlás hal is ilyesmi, de az nem annyira játékos, viszont így ha húzgálod az ujjadat az üvegen, van amelyik követi..
2012. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Vitorlás hallal viszont lehet tartani egyéb halakat is, tehát az lehet hogy jobb neked.
2012. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) 200 literbe 2 db... o.O Minden más hallal agresszív? :D
2012. ápr. 21. 11:10
 5/23 A kérdező kommentje:
A vitorlást már én is láttam a boltokban, az tényleg muris volt ahogy az 50 db hal egyszerre követte az embere mozgását... :)
2012. ápr. 21. 11:13
 6/23 anonim ***** válasza:

Hát a zöld gömbhalnak még van egy olyan hátránya is, hogy sót kell rakni a vízbe. Mondjuk én csak kevés sót raktam és úgy tartottam egy nagy botiával együtt. Élt a gömbi fél évet aztán megdöglött (gondolom kevés volt neki a só).

A botia meg élt olyan 5 évet még utána kb. Hát pontosan nem tudom, már csak így nagyjából.

2012. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Vitorlást könnyebb tartani.
2012. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
afrikai sügerek ilyenek, csak a kiválasztásuknál ügyelj arra, hogy a legtöbb fajtának kevés a 200liter!
2012. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

én valami ilyesmi akváriumot szeretnék kialakítani, mert ez valami gyönyörű... : [link]

De a sótól akkor ezek a növények elpusztulnának? :/

2012. ápr. 21. 11:22
 10/23 anonim ***** válasza:
Az biztos, a só a növényeket kinyírja, csak a gömbmohát nem. Azt már teszteltem brakkvizes akváriumban.
2012. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!