Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 literes akváriumban gondolk...

40 literes akváriumban gondolkozok. Még kezdő vagyok. Ehhez milyen felszerelésre lesz szükségem illetve, hogy milyen és hány darab halat rakhatok bele?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kell egy kis 15 wattos fénycső legalább, egy 350 liter/órás szűrő, illetve egy 50 wattos fűtő.

Aztán persze aljzat, növények, egy kisebb vasfa.

Nagyon kevés hal tartható benne, igazából 8 db guppival vagy parázslazaccal már tele van. Csak ilyen pici, 2-3 cm halat tarthatsz benne. Esetleg még garnélákat, de akkor még kisebb halakkal.

Sokkal jobban járnál, ha 80 literben gondolkoznál, kezdőként rengeteget fogsz szenvedni a 40 literrel. Minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb fenntartani.

2012. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az a baj, hogy helyhiány miatt csak ekkora fér el. És élő növény vagy jó a műnövény is bele?
2012. máj. 22. 10:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Élőnövény, javítja a vízminőséget (nitrátot használ el) és egyébként is sokkal természetesebb.


Én anno 30 literrel kezdtem, annak ellenére, hogy nekem sem ajánlották. Hát, a titok abban rejlett, hogy előtte mindennek jól utána olvastam és odafigyeltem az akváriumra. Járasd bő 2 hétig (de akár 1 hónapig is) halak nélkül a szűrőt az akváriumban, és utána lassanként rakj bele halakat, ne mindent egyszerre. Én pl. először pár garnélát vettem és utána egy hétre rá a halakat.

Ekkora helyen, ami fontos, hogy a heti részleges víz cseréket tartsd be rendesen, mert kis helyen könnyebben felhalmozódnak a káros anyagok, talajporszívózz, ne tömd tele halakkal (ahogy Murr is írta), ne etess túl és figyelj oda a hőmérsékletre (kevesebb víz gyorsabban hűl ki/melegszik fel).

2012. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. De az élő növényekkel nincs nagyon sok baj? Ezeknek az akváriumoknak sose kell teljes vízcsere? Mondjuk olvastam interneten, hogy mindig csak a 30%-át kell lecserélni. Csak nekünk amikor régebben még kicsi voltam volt akváriumunk és úgy emlékszem, hogy az egész vizet cseréltük, és átmostuk a köveket akkor ilyesmire nincs is szükség?
2012. máj. 22. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nyilván több macera van az élő növényekkel, mint a művel, de megéri. De ez annyiból áll hogy néha meg kell nyírni őket, meg hetente tápozni.


A teljes vízcsere csak felborítaná a biológiai egyensúlyt, így erre akár évekig nincs is szükség, ha rendesen betartod a részleges cseréket.

2012. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És amikor csinálom a részleges vízcserét meg a talajporszívózást akkor a halak ugyanúgy benne vannak az akváriumba vagy addig kiszedem őket? Az üvegen belülről nem fog leragadni a szennyeződés? Vagy erre is van valami módszer? Bocsánat, ha hülyeségeket kérdezek de egyáltalán nem értek hozzá és mielőtt költök rá jól utána szeretnék járni a dolgoknak nem szeretnék rosszat tenni a halaknak
2012. máj. 22. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:

A részleges vízcserénél a halak maradnak az akváriumban. Az üveget pedig pengés algakaparóval lehúzhatod néha. Ha hamar algásodik, akkor valamit nem csinálsz jól.

És alacsonyabb fényigényű növényekkel nincs semmi probléma, kis cryptocoryne fajokat, anubias nana-t, gömbmohát tehetsz be, azokat tápozni is alig kell, nyírni meg főleg nem.

2012. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ezek az élő növények igényelnek valami különleges aljzatot? És, hogyan lehet olcsóbban kihozni a világítást? Mert nézegettem és elég húzós áruk van
2012. máj. 22. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél bele egy 40 literes akváriumhoz való szürőt vagy egy légpumpát(a légpumpa olcsobb) rakj bele minimum 2-3 vizinövényt és halként rakj bele: 1db páncélos harcsát,egy lány sziámit,egy kicsi vitorlást,10 guppit/neonhlat és két malabári dániot. A fütő nem a legfontosabb meg vannak anélkül is,lámpaként egy iróasztali lámpa elég lesz. Akvárium vegyszerként rakj bele metilénkéket és malachizöldet meg klórantit.
2012. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pl egy virágládába beszerelsz egy kompakt izzót.

Abba elég 1db 20 Wattos is.

[link]


Egyet én beszereltem egy sütő tálba, az jobban néz ki, csak egy kicsit parásabb, mert ha nem értesz a villanyszereléshez és hozzáér a drót a fémházhoz, akkor az megráz. Ilyen szinten jobb ha egy műanyag ládikába szereled bele.

2012. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!