Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok, jó...

Kezdő akvarista vagyok, jó tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pontosabban csak leszek ha nyáron mindent össze tudok szedni ami kell és tudok már annyit elméletben ..

Van egy 70 L-es akváriumom amihez járt egy szűrő és talán egy hőmérséklet szabályozó legalábbis annak nézem :S

Az akváriumnak van teteje amibe be van építve egy 230 W-os neon cső. Ez az egész kb 6 éve áll a garázsban egyszer volt használva meg 10 éves koromban de aztán el lettek ajándékozva a halak pár hónap múlva.. Tudom hogy ennyi vízbe nem szabad sok halat rakni és olyan halakat szeretnék akik kicsit strapa bíróbbak és elviselik a kezdőségem. Nekem nagyon tetszenek a törpe gömbhalak bár gondolom ők nem kezdőknek valók :S Tehát ki tudnátok segíteni pár jó tanáccsal, tapasztalattal ? Vegyek új szűrőt ? Mert ez a mostani eléggé tropa és tudom ez elég hülye kikötés de nagyon rossz alvó vagyok és olyan kéne ami szinte hangtalan...

Bocsi hogy kicsit hosszú lett és előre is köszönöm a válaszokat !:)


2012. máj. 18. 20:56
1 2
 1/12 anonim válasza:

Először is nem neoncső, hanem fénycső! szerintem azt a nagy teljesítményűt érdemes kicserélni mert a 230w-os nagyon tud fűteni! Én ajánlok egy olyat, hogy Plexi rúd és a két végébe fúrsz egy kis lyukat a végekbe raksz 1-1 sima led-et (ez kb 100ft) párhozamosan összekötöd őket és kb egy fél évig fog világítani! (Árammal tudsz spórolni és nem melegíti a vizet, mert nincs hője)!


Halakba meg először is olyat érdemes venni, hogy elviseljék egymást, mert vannak olyanok akik nem tűrik meg a másfajta halakat! :)

2012. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen !:)
2012. máj. 18. 21:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Először is hatalmas ökörséget mondott az első versenyző, gondolom soha nem tartott még akváriumi növényt, ha 2 leddel akar világítani... Ez így életképtelen.


A tanácsok:

A fénycsövet cseréld majd le egy azonos teljesítményű daylight megnevezésűre, mert ha már ilyen régi, még ha nem is volt nagyon használva, azért megérett a cserére.


A szűrő típusát jó lenne ha leírnád a liter/óra megnevezésű teljesítménnyel együtt. Ha nincs meg 500 liter/óra (vagy litre/hour), akkor újat kellene venni. A hangját meg ki kell próbálni, úgy kell elhelyezni, hogy levegőt ne szívjon be, akkor nem lehet hangos.


De a legfőbb tanács:

Regisztrálj akvarista.hu-n A főoldalon megtalálod az ingyenes e-bookokat. Mindet olvasd végig kétszer.

2012. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Huh rendeben köszönöm szépen holnap megnézem a szűrőt és leírom .:)

Akkor most regisztrálok és olvasgatok , köszönöm !:)

2012. máj. 18. 21:45
 5/12 Platypus ***** válasza:
Biztos hogy 230W? Az nagyon sok. Nem feltétlenül probléma, a legszebb növényes akváriumokat nagyon erős fényen nevelik, de ehhez bivalyerős szűrés kell(feltétlenül külső szűrő) és napi szintű tápozás. Ha ezeket nem tudod/akarod bevállalni, akkor tényleg le kéne cserélni. 50 W-nál többre nincs szükséged, és még így is különösen dús és látványos növényzetet lehet összehozni az átlaghoz képest. Ha meg kényelmes akváriumot szeretnél, kevés gonddal, szerényebb növényzettel, akkor 30 W-al is remekül elleszel.
2012. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem le fogom cserélni egy kicsire nem szeretnék egyenlőre komoly dolgokba belevágni , csak lightosan :) És köszönöm a választ !:)
2012. máj. 18. 22:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet bele tenni törpe gömbhalat, nem nehéz tartani őket.


Napi egyszer egyenek élő tubifexet vagy élő szunyoglárvát, vagy kis csigákat, vagy élő artemia sórákot.


Nincs benne semmi pláne, mert utána eladtam őket egy szintén kezdő lánynak, és nála sem döglöttek meg.


Egyedül annyi van velük, hogy a lemezes tápokat nem eszik meg, amit más hal megenne, ezek inkább arra buknak, ami mozog, de van akinél elfogadják a fagyasztottat is.


Viszont ha a környékbeli boltban nem lehet kapni élő szunyoglárvát, vagy tubit, akkor inkább ne is tarts ilyen halat, mert kényelmetlen ha nem tudod beszerezni neki a kaját. Ugyan ezek hűtőben elállnak 2 hétig is, de jobb neked is ha nem a világvégére kell járnod kajáért.

2012. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az akváriumod tetejébe nem 230 Wattos neoncső van, hanem 230 Voltos. Ez a nem mindegy.


Ha a cső 45cm hosszú, akkor 15 Wattos

[link]


ha meg 60cm hosszú, akkor 18 Wattos

[link]


(Más variáció nem lesz)

és azért linkeltem, mert olyat kell venni bele, az a Daylight neon.

2012. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Kecskeméti vagyok körbe fogok nézni hogy van e valamelyik boltban :)
2012. máj. 18. 22:26
 10/12 A kérdező kommentje:

Basszus tényleg :S

De vak vagyok .. Köszönöm a felvilágosítást!:)

2012. máj. 18. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!