Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » "Átvertek" az akváriumi...

"Átvertek" az akváriumi világítással, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan gondom volna, hogy két hónapja üzemeltem be a 120 literes akváriumomat a tropica.com-on lévő "Layout"-ok egyike alapján. A pdf-ekben minden technikai adat megtalálható, így hát annak alapján kezdtem el össszeállítani az akvárium berendezéseit, növényeit.


Azonban ahogy teltek a hetek, észrevettem, hogy a növényeim nem érzik valami túl fényesen magukat. Megjelentek az algák, a növényeim bár hozzák az új hajtásokat, csak nyúlnak, alul meg - ha nem is olyan nagyon, de - kopaszodnak. A boltban, ahonnan minden kellék származik, fel is vetették nekem, hogy lehet kevés a fény számukra. Én meg bőszen mondtam, hogy a tropica.com-on 2x24W-ot írtak.


Most mennék fel a tropica-ra, hogy megnézzem, hogy mit ír az akvárium karbantartásáról, és látom, hogy megújult a honlap. Nem csak hogy leszedték az Layout karbantartásáról szóló oldalt, de megnéztem a leírását, és látom, hogy kijavították a 2x24W-ot 4x39W-re.


Tuti, hogy az elején nem néztem el, mert erre alapozva gyűjtögettem hónapokig a berendezéseket, többször is megbizonyosodtam, hogy az veszem, emit leírtak.


Nem csoda, hogy "haldokolnak" a növényeim. Marha sokat költöttem a növényekre is, de a 2 foglalatos armatúra kétszer annyiba fájt. Mit lehet ilyenkor tenni?


Kérlek segítsetek!


2012. máj. 23. 14:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy 1 hónapos akváriumnál nem meglepő, hogy nő az alga, ott még nem csillapodtak le a kezdeti folyamatok, ilyenkor még nem olyan nagy baj.

Nagyobb baj a fénycsövek, ez egy algagyár, ebben a kombinációban, és erősségben nem meglepő, hogy ellep az alga. Ilyen fény az ég világon sehol nincs a természetben, csinálhatsz te akármit, soha nem lesz működőképes.

Ilyen spektrum összetételnél az sem meglepő, felül nő, hozza a hajtásokat, alul meg kopaszodik. Elsősorban tápanyag hiányra gondolnék, de tény, hogy ha egészségtelenül sok energiát fektet a növény a hosszirányú növekedésbe, az bizony áldozatokkal jár.

2012. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy nálad behurcolt algáról van szó, mert a fényproblémák általában zöld, vagy barna algát eredményeznek.Legközelebb jobban kezeld le az új növényeket. Az is igaz, hogy fiatal még az akvárium. Én gyorsan növő növényeket szoktam ajánlani, pl tüskéshínár, ezek nagyon hamar felélik az algák tápanyagait, természetesen a csövekkel is operálhatsz és szívóharcsákat is tarthatsz, de magát a fényerőt ne növeld. Hasonló növényeknél 100litees akváriumnál, 1db normál fehér 24W-os csövem volt, évekig jól működött. Most 3db 35W 6500K-s kompaktal világítok meg 300litert,(igaz, hogy fényvisszaverő tükrökkel), szintén hasonló növények vannak.Egy kicsit hanyagold a folyékony tápot, a gyökerekhez tehetsz tablettát, esetleg vedd ki a fertőzött növényt, mármint, ha nem csinálsz vele túl nagy rumlit és utólag fertőtlenítsd. Más, szerintem ne vedd le egyszerre a fele vizet, bőven elég 2 hetente 30%, vagy hetente 20-20.Ne aggódj, be fog ez állni, csak hát próbálkozni kell.
2012. máj. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 YourDestiny ***** válasza:
Az 50%-os vícsere nekem is szemet szúrt. Én ezt soknak tartom úgy, hogy minden két hétben megismétlődik. Hetente kéne 30 százalékot cserélni.
2012. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én gro lux-t használok és meg vagyok elégedve, az ára is kedvező.


Nekem is hasonló körülmények között van Hygrophila polysperma 'Rosanervig' de annak kevés ez a fény sajna,most próbálok vmi plusz fényt szerezni neki

2012. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!