Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 10literes vödörből mennyi...

Egy 10literes vödörből mennyi idő alatt megy ki a klór, ha van menne levegőztetőis?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
2-3 óra lehet
2012. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Szerintem elég rövid idő alatt. Egyszer mértem, hogy a szénsavas ásványvíz pH-ja milyen gyorsan változik levegőztetés mellett és anélkül. Levegőztetve negyed óra múlva már normál középkemény vízre jellemző pH-ja volt, anélkül még másnap reggel is erősen savas tartományt mutatott az indikátor.
2012. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Néhány óra. Lehet 1-2, de 3-4 is akár. Én a biztos 24 órás, nyugiban hagyásos módszert használom.
2012. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen én a sósavat sem értem, hogy az mért sav, amikor klórt tartalmaz, az meg elvileg lúgos kéne hogy legyen. De a sósav ph-ja 2,8. Ellenben a hypónak meg 12? De hogy, amikor mind a kettőbe klór van?

És akkor a klór az most milyen? Az savas, vagy lúgos?


Barátom apja szerint lúgos és ő klór helyett hipót önt a medencébe, azért hogy ne algásodjon. Ott propeller elkeveri a vízben, de jó egy órán át nem szabad fürdeni benne, amíg szét nem oszlik. Viszont ha belemegyek, még 6 óra mulva is totál hipószagú leszek és a bőröm is kifehéredik :) Ehhez képest a szomszédok már 2 óra mulva jönnek tespedni benne, hát őket nem zavarja.


Tudom hogy ennek nem sok köze volt a kérdéshez, csak úgy eszembe jutott. Nem vagyok kémikus, nem vagyok tisztában ezzel.


Persze a csapvízben nincs annyi klór, csak a torkomat marja szét ha iszom, de lehet hogy 2 óra mulva már selymesebb lenne egy levegőztetővel. Meg kell kóstolni, hátha lehet érezni hogy mikor párolgott ki :)

2012. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!