Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit adjak enni a halaknak,...

Mit adjak enni a halaknak, hogy szép legyen a színük?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek tanácsokat adni, hogy milyen tápot vegyek a halaimnak, hogy szebb legyen a színük. (guppi, dánió, platti, sziámi) Most is szépek, csak néha kicsit elmegy a színük... Köszi!
2012. máj. 24. 21:28
1 2 3
 11/21 YourDestiny ***** válasza:
Azért mindenesetre törekedj a minőségi tápok beszerzésére. Lemezesből a Sera vagy a Tetra terméke a legjobb. A fagyasztott vagy élő eleség is fontos. Az cyclops vagy pl. az artémia jó, könnyű és ismereteim szerint erősíti a halak immunrendszerét.
2012. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem a változatos étrendről és a tartási körülmények fontosságáról, kielégítő válaszokat kaptál, ezért én egy másik oldalról közelíteném meg a kérdésedet. A fentiek mellet, fontos a halak biztonságérzete is, ezt a helyes bd-szám és társításon kívül, dús növényzettel bújókkal növelheted. A legtöbb hal színét kiemeli a sötét hátfal, ill talaj, sötét színű halak esetében értelem szerűen a világos. A világítás is sokat számít, válassz olyan csövet amelyik természetes fehér esetleg kicsit kékes fényű. Léteznek színkiemelő fénycsövek is, de én még nem használtam, de gondolom nem rosszak.Egy sárgás ill zöldes fényű cső melett a legszebb akváriumnak és halaknak is moslék színei lesznek.
2012. máj. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 YourDestiny ***** válasza:
A teljesen fehér színű fény alatt se pompáznak a halak. Túl természetes, és bár közel a halak valódi színét adja, főleg a kissé kékes fényű csövek erősítik a színezetüket, de leginkább a növényes csövek. Viszont az vagy nagyon bejön valakinek, vagy nagyon nem.
2012. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A piros halat kiemeli a rózsaszín cső, a kék halat meg a kékes cső nyilván, de a fehér alatt lesz mégiscsak normális a színük, és ha egészségesen táplálod élő kajával meg fagyasztott kajával, valamint a víz minősége is megfelelő a számukra, akkor lesznek a halak szépek és jól fejlettek.

A színezős kaja meg úgy kamu ahogy van.

2012. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 YourDestiny ***** válasza:
Annyival kiegészítenélek, hogy a rózsaszínes cső a kék halak színét is kiemeli :)
2012. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Eddig szinte csak tápot kaptak és már gondolkodtam rajta, hogy veszek fagyasztottat csak nem tudtam milyet! Köszi tényleg! (Nincsenek kék halaim.) Most egy 54 literesben van egy piros sziámi 1 neon a többi kihalt lassan... 3 bazinagy tetra 2-2 pár lazac más fajták 2 napfény platti, egy kacska farkú black molly tegnap vettem 2 gömb mollyt egy fehéret és egy ezüstöt, meg van 3 dánióm. Azt vettem észre, hogy mikor friss növényeket hozok kiszínesednek nagyon! :) Most voltunk betegek az előző sziámimnak lyukas a feje most egy 10 literesben várja a véget. Nem eszik már meg semmi... :C Most heti gyógyszert kapnak 5 hétig aztán vízcsere és remélem rendben lesz minden. Meg majd veszek ilyen immun támogatós kaját is! =) KÖSZI!!!
2012. máj. 26. 17:02
 17/21 A kérdező kommentje:
Ja és a halaim az öregebbek már így is hatalmasak a plattik úgy 4centisek a tetrák meg akkorák mind majd egy kétszázas... a régi sziámim meg kb mindennel együtt ütötte a 10centit... =)
2012. máj. 26. 17:05
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon vékony fiatal kis földigilisztát adhatok nekik enni? És ha igen akkor hogyan? Csak dobjam be?
2012. máj. 26. 17:13
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
Az a gond, hogy borzasztóan túl van telepítve az akvárium. 54 literbe ez rengeteg hal, túlterhelik a vizet. Teljesen biztos, hogy az elégtelen szűrés miatt hullottak el a halaid.
2012. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Salx Narval ***** válasza:
Bizony, ez az akvárium túl kicsi, több fajta halad is van,volt, amelyeket 100liter felett kellene tartani alapból. Ez így nagyon nem jó.
2012. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!