Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik világítást válasszam?

Cerberosz kérdése:

Melyik világítást válasszam?

Figyelt kérdés

[link]

vagy

[link]


Vélemények róluk? Milyen lehet a reflektorok minősége?


2012. máj. 28. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak a quadot ismerem, nekem tetszik az a lámpa, de azt én tengeri csövekkel vettem, tengeri akváriumhoz.


Édesvizihez jó hogy találtál olyat ami 6500 K csövekkel van, mert az jobban való növényekhez mint a 10 000 K.


A másika nem ismerem, de azért tudni kéne mekkora akváriuhoz akarod, mert 4 vagy 6 cső nem mindegy, a 6 csőnek azért másfélszer erősebb fénye összességében.

2012. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

360 Literhez a 4 csöves (216 Watt)-ot választanám, csak mert az a villanyszámlát nem dobná meg annyira és a fénycsövek spektruma kedvezőbb növényekhez.


Gondolod el, hogy mennyire sokba kerül az, hogy te azt telerakd növényekkel, ez egy bazi nagy akvárium.


Tehát azt csinálnám, hogy a lámpát háta tenném, így elöl lenne helyem matatni benne, és csak hátra ültetnék fényigényes növényt, végig a lámpa alá.


Aztán előre is lehet ültetni valamit, pl kicsi anubias nana növényeket, gömbmohákat, azoknak nem kell erős fény.

2012. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépennn
2012. máj. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!