Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árthat a halaknak a növénytápsó?

Árthat a halaknak a növénytápsó?

Figyelt kérdés
120 l-es akváriumba vettem pár szál növényt, és kaptam hozzá két tubus Naptun növénytápsót. Az van ráírva, hogy egy tubus 50 l vízhez való. Mégis kicsit ódzkodom tőle, hogy két teljes "flakon" vegyszert beleöntsek az akváriumba. Feleslegesen aggódom, és mehet bele az egész vagy lehet valami veszélye is?

2012. jún. 5. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod. A növénytápszer nem vegyszer, csak mikroelemek a fotoszintézishez.

A neptun ráadásul egy híg lötty, igazából kicsit több csak, mint a placebo. Viszont egy egészséges akváriumhoz nem pár szál növény kell, azoknak pedig ilyen minőségen aluli cucc.

2012. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
8 szálas és 2 "cserepes" növény van benne. Nem mertem többet venni, azt mondták, hogy gyorsan szaporodnak.
2012. jún. 5. 23:25
 3/3 Platypus ***** válasza:
A neptun az pont nem mikroelemes, hanem komplex növénytápsó, vannak benne makroelemek is. De ettől még egy híg lötty marad, minimalista adagolással, ha háromszorosan túladagolnád, akkor sem lenne semminek baja.
2012. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!