Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy amatőr tengeri...

Szeretnék egy amatőr tengeri akváriumot felállítani, de még sohasem csináltam ilyet. Hogy rendezzem be mik kerülhetnek bele?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megyünk az adriára és szeretnék hazahozni néhány könnyen tartható élőlényt hazahozni. konkrétabban pl. tengeri sünre, tengeri uborkára, apró csillagokra remete- és tarisznyarákokra. van rá egy apró 35-40 literes akváriumom. ezeket ha így elhozom akkor hogyan állítsak elő nekik vizet stb-t? nagyon az elejétől kezdjétek légyszi mert fingom sincs róla :)

2012. jún. 10. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Esélytelen így belevágni, főleg ennyi ismerettel. Be sem hozhatod ezeket az élőlényeket, meg életben sem tudnád tartani. 2 hét nem is elég egy akvárium beállítására. És legalább 200 ezer forintos költségekkel kellene számolni. Felejtős.
2012. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát jó akkor leegyszerűsítem: ha sikerül élve hazahoznom néhányat akkor hogyan tovább? úgy gondoltam hogy talajnak merítek a tenger fenekén található homokból, és hoznék pár követ amin látom hogy javában folyik az élet. ha ezeket beteszem akkor a rajtalévő alga magától elkezd szaporodni?

+ a víz kérdés a legfontosabb. azt próbáljátok leírni légyszíves a boltokban kapható tengeri sót tudnék talán venni

2012. jún. 11. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:

olvasd az alját

[link]

2012. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ozmo vizet + tengeri sót összekevered vödörben 1,023 fajsújúra és mikor jól feloldódott a só, akkor beöntöd az akváriumba.



A csapvíz nem jó hozzá.



30 liter vízhez 1 kiló sót kell venni.

PL az Atlantiszban árulnak sót kimérve.

2012. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs más az ioncserélt víz is jó hozzá, de az ozmo víz jobb.
2012. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszi felírtam. igyekszek eleget tenni ezeknek :)
2012. jún. 11. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy mielőtt elutaztok, csináld meg a vizet az akváriumba és keringtesd szűrővel amíg távol lesztek. Édesvízi akváriumnál 3 hét kell ahhoz, hogy beálljon, ki kell fejlődni a szűrőben azoknak a baciknak, amikre szüksége van az élőlényeidnek. (gondolom tengerinél is így van)


Ja és ilyen kis akváriumban sajna el fognak pusztulni ezek az állatkák amiket írtál. Nincs rendszeres áramlás, rendszeres vízcsere mint a tengerekben. Én 54 L-be akartam tengeri akváriumot, be is ástam magam a témába és kiderült, hogy szinte képtelenség + piszok drága ahhoz, hogy ezzel kísérletezzek. És nem a halak a és élőlények adják a költségek nagy részét amiket hazahozol, az csak egy töredék. Szűrő, világítás, vízkezelő szerek, víz... 150 E alatt nem úszod meg!

2012. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
világítás muszáj vagy egyenlőre tegyem majd őket fényre?
2012. jún. 15. 21:18
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Már nem azért, de te minek akarod ezeket hazahozni? Úgyis megdöglenek. Ne vicceljünk már emberek! 40 literben még édesvízi halból is csak párat tarthatsz. A rákoknak nagy mozgásterük van. Ha nincs rögzítve a tető, akkor fölemelik és kimásznak rajtuk. A vizet 100%, hogy nem tudod megfelelően előállítani, főleg egy ekkora helyen. A profik is alig. Nőjél már fel légyszives! Hazahozol néhány állatot azért, hogy neked jó legyen. Gondoltál már arra, hogy azok utána szenvedések között döglenek majd meg? Fogd meg őket ott, nézegesd meg, aztán engedd el! Nem értem mért akarsz mindenáron ilyet. Csomó szép állatka van édesvízbe is. 100-200 ezer Ft alatt úgysem tudod megoldani, mert a berendezések, amik a vizet alakítják használhatóvá, azok iszonyat drágák. Ezek hiányában NEM TUDSZ TENGERVIZET ELŐÁLLÍTANI! És eszedbe ne jusson, hogy majd hozol onnan, mert akkor hetente négyszer kéne lejárnod a tengerhez, hiszen ennyiszer kell vizet cserélni a tengeri akváriumba. Ne legyél már ennyire önző!
2012. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!