Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az akvárium alkalmas lenne...

Ez az akvárium alkalmas lenne tengeri akváriumnak?

Figyelt kérdés

2 bohóchalat szeretnék benne tartani.

Élőkő, korallzúzalék, fehérjelehabzó + erős szűrő, ezek mennének bele. Ennyi így elég lenne?

Nem akarom hogy szenvedjenek a halak, így ha nem, akkor inkább bele sem fogok... (illetve ennyire lenne pénzem...)

Köszönöm a válaszokat!

[link]



2012. máj. 8. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez csak egy bútor, és egy üvegkalitka. Jó lesz persze ;)

Ami a világítást illeti, valószínűleg édesvízi fénycsövek vannak benne, azokat ki kell cseréni, de filléres tétel lesz az egész akihoz képest.

2012. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm hasznos választ! :)

Egyébként az eszközök is megfelelnek?

2012. máj. 8. 18:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Megfelel, de szerintem jobb lenne ha meg lenne fúrva valahol. Vagy az oldalán vízszint magasságában egy 32mm-es luk, vagy alul, mert úgy lehetne egy alsó polcos szűrést csinálni hozzá amibe el tudnád rejteni a lehabzót.
2012. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Egyébként, ha ioncserélt vizet veszek bele, és azt sózom (persze tengeri sóval), az úgy megfelel a halaknak?

Rózsába és korallokba egyenlőre nem merek belefogni, az egy kicsit bonyolultnak hangzik nekem... De a halak megvannak a rózsák nélkül ugye?

Elnézést a sok kérdésért, de nem akarom mindet külön kérdésbe feltenni az oldalon... :)

2012. máj. 8. 19:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Megvannak úgy, igen. De nehogy azt hidd, hogy egy lágykorallt nehezebb tartani mint egy halat. Kb annyi hogy berakod és ott elvan. Ha nem nyílik ki rendesen, akkor meg arrább kell tenni, közelebb az áramlathoz, vagy távolabb. Ennyi.
2012. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:
Szerintem a 2x18watt fénycső elég gyengécske még édesvízhez is. Persze a tengeri halaknak nem kell, de ha esetleg később mégis többet szeretnél, akkor teljesen át kéne építened a világítást.
2012. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem nehezebb egy szépen karbantartott, dúsnövényes édesvízinél... Csak drágább berendezni. Lágykorallom, ha lesz is csak később, mert most teljesen ki fogom meríteni a tőkém... De majd idővel! :)

Köszönöm a segítséget!

2012. máj. 8. 20:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha 2db 18Wattos T8 van benne, akkor jó lenne bele

1db sylvania aquastar cső jó lenne bele

+ 1db marine blue moon vagy sylvania corallstar cső


Lágykorallok közül ami bírja ezzel a kevés fénnyel, pl a

a xenia, a lithopiton, de ezeket kicsit magasabbra kell tenni egy kőre. Alulra a talaj közelébe pedig lehet tenni lapanemónákat például, (meg vörös algát az olcsó).

Más ilyet nem tudok, ami kis fényen bírja, de ezeket könnyű tartani.


Ha meg vennél bele caulerpa (zöld) makroalgákat, azok kb úgy néznek ki, mint édesviziben egy sima növény, vannak nagy levelei, az is olcsó, csak az daylight fény alatt nő jobban. Pl én a nyitott az akváriumra rácsíptettem egy daylight kompakt izzót, és azóta sokkal szebbek lettek ezek a növények.

2012. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én mondjuk ilyet vennék inkább:


Akvárium:

[link]


T5 lámpa: [link]

de nem ezt a 4 csöveset, hanem ugyanilyet 2csövesben árulnak 12ezerért és adják hozzá a tengeris neoncsöveket.

És az 2x24 Watt fény lenne (kicsit több, mint a 2x18).

Így nyitott lenne.


Polifoamot alá kapsz a 100 Ft-os boltban egy ezresért


Aztán már csak egy bútor kéne. De azt össze is lehetne rakni. Levágatsz lapszabászaton fekete laminált bútorlapokat és 10ezerből megvan hozzá az anyag. Összecsavarozod pozdorjacsavarral és kész.

Vagy a lapszabászaton is összerakják neked, csak úgy már drágább.

2012. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenképpen bútorral együtt akarom, nőből is vagyok, meg tapasztalatom sincs... :) Így inkább egy kicsit többet adok érte, mint hogy aztán egy éjszaka arra ébredjek, hogy csörömpölés, a halak ugrosnak a földön és minden csupa víz... o.O

Sarokakváriumon is gondolkoztam, de azokat eddig csak drágábban láttam.

2012. máj. 8. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!