Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot alakítsak ki?

Milyen akváriumot alakítsak ki?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 60 literes akváriumot, de nem tudom eldönteni, hogy milyen legyen.

Odavagyok a tengeri akvarisztikáért, arra is gondoltam, hogy csinálnék egy egy olyat, hogy lenne benne korallzúzalék, élőkő meg mondjuk egy lágykorall, esetleg néhány csiga, vagy rákocska (Nem tudom, hogy esetleg egy bohócka még elférne-e benne)

Vagy legyen inkább édesvízi növényes? (jó sok növényre gondolok, de nyilván ami egy 60 literes akváriumba még belefér) Mondjuk 2 vitorlással, meg néhány neonnal?

Melyikkel kellene többet foglalkoznom? Még így is sokkal drágább lenne a kis tengeri?

Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 30. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha megfogadsz egy tanácsot vitorlást nem fogsz belerakni. nem lenne jó vége. Normális körülmények közt nagyra nő, és alattomos egy ragadozó. Egymással is, és a neonokkal is.

Neonokat is 90 liter felett ajánlják. Bár én ezt is 100-ra tolnám inkább. Nano halakban nem gondolkozol? Endlerguppi, stb...

Tengerihez nem értek, de ott is élhet az a szabály hogy minél kisebb annál nehezebb bánni vele.

2012. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt a szabályt ismerem, de sosem értettem... Miért van több gond egy kisebb akváriummal? Többször kell cserélni a vizet? Előbb algásodik? Vagy a kémiai (nitrátok, ilyenek) anyagok emelkednek benne(mondjuk én ezt úgy tudtam hogy ez csak akkor lép fel veszélyes mértékben ha az akvárium "túl van terhelve" vagy a vízcsere nagyon ritka)?
2012. máj. 30. 17:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Az endlerguppit eddig nem ismertem, de egész aranyos :)
2012. máj. 30. 17:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a 60 liter a max., sajna elég kicsi a szobám, viszont imádom a halakat és az akvarisztikát :) (így is ki kell majd vinnem az egyik szekrényt a kettőből... :))
2012. máj. 30. 17:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozok többet a kis tengerimmel mint az édesvizivel, de a tengerihez kell egy ozmo szűrőt venni, mert ha csapvízbe kevered a sót a lágykorallok nem nyílnak ki benne és semmi sem él benne úgy akkor 1 hónapnál tovább.. Tehát már annyival drágább. Meg kell tengeri sót is venni, 2 kiló só kell 60 literhez az 2 ezer Ft körül van. Aztán kell még tartalékba is sót venni, hogy legyen majd a vízcseréhez. Kell egy só sűrűségmérő (hidrometer) hogy össze tudd keverni a sót a vízzel megfelelő sűrűségben (2ezer Ft). És egy zsák élőtalaj is kb 10ezer Ft. Makroalgákat mondjuk tudnék adni mert nekem abból már sok van.



Édesvizihez meg jó a sima csapvíz, tehát ezt így mind megspórolod. Abba lehet pl ilyen halakat tartani:

[link]

A törpe gömbhal is van olyan aranyos mint egy bohóc, nemtudom láttál e már olyan halat, de szerintem jó fejek, nagy szemei vannak és az embert így szokták nézni érdeklődően, ha közeledsz az akváriumhoz odajönnek eléd.


De ha nem gömbhalat tartasz, akkor lehet pl tenni bele kis garnélákat, ezt egyéb nano halakkal lehet keverni,

[link]

A neocardinia fajok csapvízben is megmaradnak, és ezeket össze lehet rakni pl egy csapat Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron vagy Pseudepiplatys annulatus hallal és azok is szépek. Én az endlert annyira nem szeretem.


Ezekhez vehetnél ilyen talajt:

[link]

Ez jó garnélákhoz és jól lehet bele növényeket is ültetni.

és pl ilyen növénnyel be lehet füvesíteni benne, ha van egy 30Wattos izzód hozzá, az elég neki (fényigényes).

[link]

2012. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nahát, a törpe gömbi nagyon aranyos :))

Lehet hogy ilyen halat fogok tartani... Pont illene az édesvízi növényeshez. Hány darabot tehetnék ebbe az akiba?

2012. máj. 30. 20:29
 7/11 Platypus ***** válasza:
Minél kisebb az akvárium, annál nagyobb az instabilitása és annál gyakrabban kell közbeavatkozni az egyensúly érdekében. Arányaiban ugyanakkora eseményeknek jóval nagyobb hatása van kis helyen. Például egy véletlen, egyszeri túletetés vagy egy túl meleg nap nem jelent tragédiát pár száz literben, 100 liter alatt viszont már nagyon is könnyen.
2012. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ezek csapathalak, szerintem ha van belőlük 10 db az jó lehet nekik.


Én képes voltam 4db törpegömbit tartani 1 évig egy 20 literesben, ezek picik, kb másfék centisek csak. Aztán eladtam őket, és más féle halakat vettem. Elég strapabírók, annyi igényük van csak hogy élő kaja. Pl én tubifexet, szunyoglárvát, meg vizibolhát adtam nekik, mondjuk csigát azt pont nem, de azt is megeszik, csak akkor azt nem tudtam. Nekem úgy tűnt hogy csak a mozgó dolgokra vadásznak, de van aki azt mondja hogy nála eszik a fagyasztott halkaját is.


Próbáltam őket összerakni nagyobb halakkal nagyobb akváriumba, de azt láttam, hogy ott úgy féltek, ezért vissza lettek rakva külön a kis helyre. Valahogy nem szeretik a többi halat. Ha más hal is volt mellettük, akkor 4-en együtt tömörültek egy sarokban és úgy látszott hogy jelbeszéddel kommunikálnak egymással, mintha nagyon terveznének valamit a nagy hal ellen. De nem csináltak semmit, csak nem fogadták el, utáltak minden halat. Ők csak a saját fajaikkal voltak jóban.

2012. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azaz törpeszívóharcsát lehet melléjük rakni, azzal nem foglalkoznak, mert a törpeszívóharcsák általában az üvegen lógnak és ott zabálják az algát. Tehát nem az akvárium közepén úszkálnak. Ők nincsenek a törpegömbhalak felségterületén és talán ezért nem zavarja őket.
2012. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Huh, az élő kaját nem tudom hogy meg tudnám-e oldani, itt errefelé nem nagyon beszerezhetők ilyen dolgok... (a halakért is fel kell mennem Pestre, főleg ha mégis a kis tengeri mellett teszem le a voksom).

Nálunk csak ilyen alapkajákat lehet kapni hogy tubifex, vörös szúnyoglárva, lemezes tápok... Ezeket semmiképp sem eszik meg? Esetleg a kis halak rászoktathatók?

2012. máj. 30. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!