Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek bele, hogyan...

Mit tegyek bele, hogyan rendezzem be?

Figyelt kérdés
96l aksim van megvettem végre:) tudom, hogy gyenge a világítás szeretek barkácsolni:), olyat szeretnék növényeket is, és élőlényeket is, amivel egy kezdő nem csalódik( már hónapok óta olvasgatok mit hogyan kell, de a tapasztaltak véleménye is el kellene :) ) ( kaptam egy fa hajó modellt is a biztonság kedvéért már 4 hónapja áztatom bele tehetem-e, szerintem szuperül néz ki, nem giccses:) )

2012. jún. 11. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Szia!

Én is kezdő akvarista vagyok, az első halam egy aranyhal volt, és hidd el, azokkal a halakkal nem csalódnál. Akár 10-15 évig is élnek, tehát sokáig boldogíthatnak. :)

Melléjük nem nagyon tanácsolok másik halat, csak egy ancit (algázót), mert lehet, hogy a többi hal bántaná az úszóját (főleg ha fátyolos). Azért is lenne jó döntés az aranyhal, mert nem igényel szinte semmit: nem kell neki meleg víz, a hűvösben is jól elvan, nem kell neki levegőztető sem, ha cseréled rendszeresen a vizet (kb 4 hetente). Növény ügyileg csakis a nagy levelű növényeket ajánlom, mert a többit megeszi (tapasztalat).

De ha vegyes halas akváriumot szeretnél, ajánlom a: szumátrai díszmárnát (minimum 5 db), black mollyt, plattyt, xifot, neonhalat, schuberti díszmárnát, ide is feltétlen algázót. Sűrű növény legyen, ahol el tudnak bújni, ha akarnak, sötét hátteret szeretik. Ezekre a halakra átlagosan a 26-27°C elég, levegőztetőt, szűrőt igényelnek.

Ennyit tudok tanácsolni, remélem hasznos volt.

2012. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hasznos volt köszönöm:) ment a zöld kéz:) az aranyhalat nagyon szerettem volna, de mindenki lebeszélt, hogy kicsi az akksi, meg sokat piszkol, nem tudom ő áll hozzám a legközelebb, otthoni kajával is tudnám etetni, és tényleg nem igényel annyi bíbelődést mint egyes egzotikus fajok
2012. jún. 11. 16:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

96 literes akváriumba véletlenül se tegyél aranyhalat. Főleg, mert csoportosan érzi jól magát, és úgy kell nekik kb. 300 liter. De egynek sem elég 96 liter.


Akkor lesz szép és látványos az akváriumod, ha minél természetesebb, sok növénnyel, kövekkel, gyökerekkel.

Halakból úgy válogass, hogy több szinten is éljenek, hogy "lefedjék" az egész területet. Vannak fenéklakó halak, pl. a páncélos harcsák, középre választhatsz egy csapat pontyfélét, mint pl. a neonhal, vagy a dániók. Ezek mellé rakhatsz egy kicsivel nagyobb fajta halat, mint pl. a gurámik, ők a felszín közelében szeretnek lenni.

2012. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nyárra pl karcsú díszmárnát, zebradániót, vagy neonhalakat, illetve bármilyen trópusi halat ajánlanék. És abban az esetben, hogyha a lakást télen fűtöd legalább 23 fokra, akkor télen is elvannak fűtő nélkül.


Azon csodálkozom hogy a hajómodell nem esik szét a víztől. Úgy látszik akkor nem fa ragasztóval van ragasztva.

2012. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem pedig a 96l-es akvárium bőven elég még akár 4 aranyhalnak is (vagy többnek). Aki ilyenekkel foglalkozik, az mondta nekem, tehát én még mindig az aranyhalat javaslom.(első voltam)
2012. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nézd itt meg: [link] Minimum 200 literes akvárium kell nekik, és abba is max. 3 db mehet aranyhalból.
2012. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt olvashatsz az aranyhalról. Itt 200L-esbe ír 4 halat, akkor a 96 literesbe rakhatsz 2-t.

2012. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kezdő akvarista. Kérlek ne vitatkozz olyanokkal, akik több tízéves tapasztalatukat osztják meg.

A diszhal.info-n lévő minimális akváriumméret nem osztható. Igaz, én 150 literben nevelek 3-at, de meg is van a kellő tudásom hozzá, valamint segít egy 20 literes külső szűrő és heti 30 liter vízcsere....


A 96 literes akvárium tökéletes lesz több csapat pontlyazacnak az előttem felsoroltakból. 20 kistestű hal szépen elfér benne. Én a neonokat, titteyákat, zebradániókat, parázslazacokat, esetleg a guppikat javaslom - választhatsz 2 db 10 fős csapatot. Vagy lehet egy 15 fős csapat egy pár mézgurámival például.


Növényekhez tudni kellene, hogy mennyire fogod fejleszteni a világítást, de az anubiassal, gömbmohával, jávai mohával, microsoriummal, cryptocoryne fajokkal nem lőhetsz mellé.


Én a hajómodelltől nagyon óva intelek. Mivel van összeragasztva? Ha nem oldódik fel vízben, még akkor is nagy eséllyel halálos méreg. Ráadásul a modellező faanyagok általában mérgekkel kezeltek, és nem is valóak víz alá. Én a helyedben az akvárium tetején keresnék neki helyet.

2012. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jó estét köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 11. 20:53
 10/12 A kérdező kommentje:
a hajó csapolva van nincs benne ragasztás, de annyira szép, hogy inkább a polcon hagyom szoba dísznek :) van viszont keményfa ágam, ami fél évig ázott, lehet azt rakom bele az mégis csak természetesebb, a növényeknek nagyon szükségük van az állandó világításra este kipróbáltam, elég nehéz így este elaludni :) még a zúgás csak-csak, nem gondoltam hogy az eleje ilyen körülményes lesz: ) na jó ez csak vicc
2012. jún. 11. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!