Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppim hasa estére megnő,...

A guppim hasa estére megnő, reggelre semmi. Ez így megy napok óta. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Gondolom, ha "terhes", az nem változik. Kaját este kap, nem etetem túl.
2012. jún. 13. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy felpuffad a kajától. Sok hal eléggé csoffadt főleg elevenszülők között (beltenyészet, rossz tartási körülmények stb.) és a szinte semmitől minden bajuk van.


Mivel etetsz? Mert azért a kaja minősége sem mindegy.

2012. jún. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, meg nem mondom, milyen márka, mert tesóm adta az övéből, de hónapok óta ezt eszik.

Köszönöm a választ!

2012. jún. 14. 21:07
 3/7 kezdo akvarista ***** válasza:
csak a sok kaja de ha a hasa alja fekete es a hasa kockas akkor par ora es szul
2012. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Figyelgetem a hasát, olvastam, h a színe változik olyankor. Csak fura ez a méretingadozás. Vagy nekem kell szemészetre mennem.
2012. jún. 14. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem is igazán a márkáját kérdeztem, hanem a típusát... szárított táp, lemezes, élő, fagyasztott, zöldség stb...


De ha már így írod, hogy nem tudod a márkáját, akkor tuti, hogy valami lemezes, vagy szárított kaja, ami meg a lehető legrosszabb. Szinte csak ballasztanyagból állnak, amiből semmi tápérték nem szívódik fel. Valószínű ez a rossz minőségű táp ártott meg a haladnak, gondolom felpuffad tőle, mert nehezen emészti.


Guppit legjobban forrázott zöldségekkel lehet etetni, mellé egyszer-kétszer hetente adhatsz nekik fagyasztottat, pl. szúnyoglárvát, vízibolhát ilyesmiket.


Ha lehet az olcsó szárított és lemezes tápokat hanyagold. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor érdemes beruházni egy kicsit jobb minőségűre, ami árban kicsit drágább, de legalább nem nyírja ki a halakat.

2012. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, lemezes száraz eledel.

Köszönöm a segítséged, megfogadom! Azért nem gyanakodtam a kajára, mert - mint írtam - hónapok óta ezt eszik, és eddig nem volt ilyen "tünet".

2012. jún. 15. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, sok betegség vagy probléma nem egyik napról a másikra alakul ki.
2012. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!